Ze světa

Američtí výzkumníci oběvily boj proti rakovině slinivky břišní

Nové objevy dávají Vědci a doufají, že o budoucnosti detekce a léčby rakoviny slinivky břišní. Je to jedna z nejtěžších druhů rakoviny.  Vědci ji chtějí najít včas a učinně léčit. Během posledních 10 let, American Cancer Society již investovala více než $ 60 milionů a více než 150 výzkumných studií v oblasti prevence.

Jedním z důvodů rakoviny slinivky břišní je  jí najít v brzkém stádiu. Slinivka je umístěna  hluboko uvnitř těla, takže je téměř nemožné, aby poskytovatelé zdravotní péče viděly nebo cítily nádory během rutinní zkoušky. Pacient obvykle nemá žádné příznaky, takže je možné že se rakovina rozšířila do jiných orgánů. Jen 5% pacientů žije následujíccíh 5 roků života. Bohužel tyto informace nejsou štastné ale pravdivé. Proto si dejme pozor a choďme na pravidelné prohlídky.  V dnešní době nejsou k dispozici žádné spolehlivé testy rutinní screening u lidí které nemají příznaky. O5 bohužel. Doufejme, že vědci proti rakovině slinivky dělají vše proto, aby se to změnilo.

Vědci zjistili u  některých látek, které buňky rakoviny slinivky břišní jsou uvolňovány do krve, ale v době kdy množství těchto látek jsou detekovatelné. Krevní testy na tyto látky jsou využívány především ke sledování průběhu rakoviny u někoho, kdo už je znám, že si rakovinu našel včas.  Výzkumníci také zjistili, že buňky rakoviny slinivky břišní často obsahují některé změny v jejich DNA. Aktuální výzkum zkoumá způsoby, jak vytvořit testy, které využívají nové DNA a krevních markerů k detekci rakoviny slinivky břišní dříve, když je to jednodušší.

Další informace o rakovině slinivky břišní vám přidělíme v novinkách a budeme nadále sledovat USA vědce jak zjišťují tuto zákeřnou nemoc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.