Vše o rakovině

Jak člověk škodí svému zdraví

Ne nadarmo se civilizačním chorobám říká civilizační, naše civilizace si je svým životním stylem způsobuje sama. Lidé se nejen stále méně hýbají, přejídají se nechávají na sebe působit stres, ale také znečišťují ovzduší nebo mrhají s přírodními zdroji. Jak ale zabránit tomu, aby si stále více lidí škodilo kouřením, používáním solária nebo přehlížením vysokého tlaku? O tom a o řadě dalších témat jsme si povídali s prof. Benckem, další informace naleznete v dalších článcích tohoto týdne.

Rozhovor: Za epidemii obezity, vysokého krevního tlaku, cukrovky i rakoviny si můžeme sami

V loňském roce se objevila na pultech knihkupectví kniha „Zdraví a přírodní podmínky“, která dokumentuje vliv přírodních podmínek na člověka a jeho zdraví. S jedním z hlavních autorů publikace prof. Vladimírem Benckem jsme si povídali nejen o těchto podmínkách, ale i o míře provinění člověka na současném zdravotním stavu lidstva.

Na vyšším zdanění tabáku můžeme jen vydělat

V Praze se v těchto dnech setkávají odborníci z celé Evropy, aby se zabývali problematikou kouření a jeho vyššího zdanění. Setkání zaštiťuje Evropská unie v rámci projektu TobTaxy.

Jak vás ochraňuje káva a dalších 7 kroků v prevenci proti nejčastějšímu druhu rakoviny

I letošní 15. květen, Evropský den melanomu, nás má upozornit na rizika rakoviny kůže, nejčastějšího druhu rakoviny. V nebezpečí je každý z nás, ale někteří riziko neúměrně zvyšují nezodpovědným chováním – např. pravidelnými návštěvami solária nebo nepoužíváním opalovacích krémů s ochrannými faktory. Zopakujte si proto kroky v prevenci proti malignímu melanomu.

Je dopamin odpovědí na lenost?

Nemáte žádnou motivaci k práci? Podle nejnovějšího výzkumu hledejte viníka lenosti ve svém mozku a ve způsobu, jakým nakládá s chemickou látkou – dopaminem. Podle toho se totiž dá poznat, jestli máte sklony k tvrdé práci, nebo spíše k lenosti.

Krevní tlak – 10 zvyků, kterými ho natrvalo zkrotíte

Vysoký krevní tlak (hypertenze) trápí většinu starších lidí a může způsobovat závažné zdravotní problémy tím, že je vyvíjen přílišný tlak na stěny artérií. Neléčený krevní tlak zvyšuje riziko onemocnění srdce, mrtvice nebo onemocnění ledvin. Prevence je nejúčinnějším nástrojem v boji proti této civilizační chorobě. Nabízíme vám desatero kroků, které vám pomůžou dostat vaše hodnoty do normálu, připomeňme si je u příležitosti dnešního Světového dne hypertenze.

Nedokážete udržet pozornost? Jaký z 12 důvodů se týká vás?

Ať už žijete s ADHD, nebo jen máte čas od času problém soustředit se, dnešní svět ke plný věcí, které vás rozptylují.

zrdoj: http://www.toplekar.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.