Pomoz i TY !

O Běhu pro život

Charitativní projekt Běh pro život každoročně pořádá Nadační fond Tesco. Letošní, již pátý ročník, si dal za úkol pomoci dětem bez rodiny. V současnosti žije v České republice více než 11 tisíc opuštěných dětí, které většinou končí v kojeneckých ústavech či dětských domovech. A je to právě pěstounská péče, která těmto dětem pomůže nalézt plnohodnotnou rodinu s rodičovskou péčí, kterou nic nenahradí. Letošním cílem je vybrat 4 miliony korun, které Nadační fond Tesco věnuje na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče na přechodnou dobu pro 50 dětí.

Partnerem projektu je Asociace náhradních rodin České republiky a odborným garantem projektu se stal PhDr. et PhDr. Radek Ptáček, Ph.D, který se dlouhodobě zabývá problematikou potřeb dětí a jejich plnění v systému náhradní péče. Záštitu nad Během pro život přijalo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky.

Běh pro život se stejně jako v loňském roce běžel v sedmi městech. Účastníci poprvé vyběhli 5. května v Pardubicích, následoval běh v 12. května v Českých Budějovicích, 19. května Brno, 26. května Plzeň, 2. června Ústí nad Labem, 9. června Ostrava a sérii jsme ukončili 23. června v Praze. Jednotlivé běhy měli mít trasy dlouhé přibližně čtyři kilometry a byli navrženy tak, aby je zvládl každý. Trasu bylo možné proběhnout stejně tak jako projít krokem třeba s kočárkem či čtyřnohým přítelem. Každý z Běhů doprovodil zábavný program včetně řady atrakcí pro děti, které užívaly trampolíny, horolezecké stěny či malování na tvář. Všichni zaregistrovaní obdrželi startovní číslo, originální tričko Běhu pro život, občerstvení a medaili v cíli.

zdroj:http://www.behprozivot.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.