Váš příběh...napište nám

Popřemýšlej o tom ! (příběh)

Dne 20.01.2013 zemřel můj tatínek v nedožitých 75-ti letech na rakovinu slinivky břišní. Vždy byl velmi vitální, veselý a na svůj věk nevypadal. Byl to ten nejlepší táta na světě. Od mých sedmi let mě vychovával sám, byl mi mámou i tátou zároveň a já se naivně domnívala, že tu bude ještě dlouho, protože nikdy neměl žádné obtíže.

Před rokem začal mít deprese, následně začal hubnout, což jsem připisovala nemoci CHOPN, kterou mu v té době diagnostikovali. Myslela jsem, že toto zvládneme pomocí alternativní medicíny, ale loni v létě tatínek začal hubnout opravdu rapidně, dýchání se hodně zhoršilo a deprese se prohlubovaly. Až na podzim – listopad 2012 se mi podařilo ho přimět nechat se vyšetřit. Diagnosa – tumor na hlavě a těle pankreatu, meta na játrech. V pankreatické poradně nám oznámili, že nám nemají co nabídnout a poslali ho domů umřít.

S tím jsem se nehodlala smířit! Zakoupili jsme s přítelem tatínkovi lék MMS (doporučuji si o něm něco přečíst na netu) a jelikož od loňského září studuji Ayurvédu, zahájili jsme léčbu ayurvédskými přípravky. Na Vánoce už to bylo hodně zlé. Nemohl téměř nic pozřít, většinu stravy vyzvrátil. Ospalost, slabost, bolesti a ty deprese.

15.01. jsem si v práci zařídila volno, abych s tatínkem mohla být doma stále a strat se o něj. Ještě ten večer jsem mu po práci volala a těšila se, že od dalšího rána budu s ním, ale nebral telefon. Jela jsem k němu domů a našla ho v křesle viset hlavou dolů. Na zemi zvratky – hlen a černá hmota, snad krev, celý obličej od krve – Bože takový pohled, nevím, jestli ten obraz někdy zmizí.

Krev mu tekla i z nosu, bylo to příšerné. Záchranka odvezla tatínka do nemocnice, žil ještě pět dní. Těch pět dní jsem byla dnem i nocí u něj a když naposledy vydechl, držela jsem ho za ruku – má jediná útěcha. Má rada? Žádnou nemám! Je to tak zákeřná nemoc s tak rychlým průběhem! Obvykle se příznaky projeví, až když je pozdě. Prostě jen prevence a včasná návštěva lékaře může odhalit tuto nemoc. Mám pocit, že naše zdravotnictví nemá co nabídnout. Ještě že máme alespoň morfium.

Léčba

Bolesti v dutině břišní vystřelující do zad, nechutenství, deprese, velký úbytek na váze, nespavost, v pokročilém stádiu žlutá kůže a sliznice, zvracení, selhávání jater a ledvin.

Co mi pomohlo

V raném stádiu operace – přemostění žaludku.

zdroj: http://emoci.vitalion.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.