Váš příběh...napište nám

Příběh, který začal v roce 2005

Můj příběh začal v roce 2005, kdy jsem si našla zatvrdlé místo na prsu. Následovalo mamografické vyšetření, které určilo jednoznačnou diagnózu – zhoubný nádor, což potvrdila i biopsie. Nastal ten známý kolotoč: chemoterapie, operace, chemoterapie, ozařování.

Po úspěšné léčbě jsem chodila pouze na pravidelné kontroly.

Začátkem roku 2008 jsem upadla na náledí a začala mě bolet noha. Při kontrole na onkologii se můj lékař rozhodl pro vyšetření kostí a to potvrdilo metastázu na kyčelním kloubu. Byla mi naordinována opět chemoterapie, tentokrát v tabletách a léčba kostí.

V průběhu roku mi byla léčba jednou změněna.

V prosinci jsem byla hospitalizována v nemocnici s oboustrannou plicní embolií, při které se mi zablokovala céva vyživující ledvinu, která následkem toho odumřela.Vzhledem k tomu, že nemám žíly v dobrém stavu a bylo třeba přistoupit k léčbě chemoterapií v infúzích, byl mi zaveden centrální žilní katétr. Léčba musela být intenzivnější (trvala 9 měsíců), protože se metastázy vyskytly i na játrech.

V květnu tohoto roku mi byla poskytnuta další šance zlepšení léčby a to díky firmě, která vyrábí preparáty pro bioléčbu. A samozřejmě díky lékařům, kteří se o mě starají. Lékaři firmu požádali o poskytnutí vzorku biologické léčby, a firma mi poskytla 3 měsíce léčby tímto biolékem.

Protože nemohla poskytnou léčbu na delší dobu (množství je zákonem omezené), požádal můj ošetřující lékař pojišťovnu o umožnění léčby další.

Jaké pak pro mě bylo velké zklamání, když mou žádost o další léčbu VZP zamítla s odůvodněním, že je to pro mě nadstandardní péče!

Je mi 45 let a mám šestiletou dceru.

Pokud mohu srovnat klasickou léčbu s bioléčbou, vychází mi jednoznačně lépe bioléčba.

Při biologické léčbě jsem nepozorovala žádné vedlejší účinky, mimo občasné bolesti hlavy. I po aplikaci bioléčby jsem stále aktivní, což je pro mne důležité, abych se mohla věnovat dceři – je prvnáček, rodině i domácnosti. Po aplikaci chemoterapie jsem byla unavená a necítila jsem se dobře a tak rodina i vše ostatní muselo jít stranou.

V současné době (únor) jsem léčena opět chemoterapií a to tentokrát v tabletách a firma mi díky žádosti mého lékaře opět věnovala biologickou léčbu na 3 měsíce, za což jsem nesmírně vděčná a vážím si toho. I když vím, že můj příběh ještě není u konce, stále svůj boj s nemocí nevzdávám.

Ale bez pomoci lékařů, kteří se o mně obětavě starají, vstřícnosti firmy, která vyrábí a vyvíjí další léky a bez podpory rodiny bych to nezvládla.

Všem, kteří při mně stojíte a podporujete mě, patří veliký dík!

Dagmar 

zdroj: http://www.rakovinaprsu.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.