Pomoz i TY ! Váš příběh...napište nám

Terezka Bártová – pomozte ji zpátky do aktivního života

Před rokem a půl jsem se seznámil s jednou osůbkou jménem Tereza Bártová. Už tenkrát jsem věděl, že má srdíčko na tom správném místě. Už tenkrát jsem v ní viděl jak vyzařuje její síla,láska,odhodlanost a bojovnost ve svém životě. Říkala mi jak se těší na dokončení studia. Jak miluje sport, lyžování, běh a především cyklistiku. Doteď si pamatuji (smích) 🙂 jak mi vyprávěla o své stravě. Protože abych pravdu řekl já neměl ani páru co je veganství ( veganka ) Zajímalo mě to a doslova hltal její slova o tom jak to vše provozuje, když jde nakoupit (smích). Po seznámení Terezka pomohla jednnomu pražskému klubu Bohemians Praha 1905. Klub na Vánoce rozdával radost pro nemocné děti v FN Motol, kteří se léčí s rakovinou. Terezka nakoupila různé materiály,pomůcky pro dětičky ♥ Osobně jsem předal od Terezky věci a předal kamarádovi Petru Koukalovi ( Manažer Fanshopu Bohemians Praha 1905 ).

Terezka je nekutečně silná osůbka, která pochází ze severu a to přímo hned vedle nás s Oseka. Sdílejte a přečtěte si tento příspěvek. Protože problémy existují až když „Opravdu“ přijdou. Držím ti pěsti Tereza Bártová Nevzdávej To !

Terezka pomohla dalším dětem aby se měli o něco lépe v nemocnici. Terezka nadále dělala to co jí v životě baví a užívala si svůj život s rodinou a přáteli. Bohužel přišel den D….

Tereza Bártová se v dubnu připravovala na státnice, když se jí udělalo zle. Nikdo netušil, že její tělo napadla nejzávažnější infekční nemoc v Česku. „Našli jsme ji v posteli vyděšenou. Necítila nohy. Kůži jí pokrývaly fialové mapy.“ V nemocnici Terezka ztratila vědomí. Všechny orgány zkolabovaly. Lékaři ji udržovali v umělém spánku. Diagnóza meningoková meningitida a strašná zpráva rodině – šance na přežití jednoprocentní. Terezka se s nemocí prala několik týdnů, zatímco její orgány zastupovaly přístroje. „Nakonec jsem dokázala zvítězit. Nemoc mě ale poznamenala na celý život.“ Terezka přišla o obě nohy. Na pravé ruce o dva prsty a na levé o čtyři. Ledviny přestaly fungovat, a tak musí třikrát týdně na dialýzu. „Přesto, jsem nesmírně šťastná, že jsem boj zvládla!“ Tereza chce dokončit školu. „Nemoc ale poškodila zrak, nemůžu číst. Musím se naučit psát levou rukou. Čeká mě plastika prstů. Učím se chodit na protézách.“ Tereza byla aktivní sportovec. Běh, lyže, ale hlavně cyklistika. Její sen je, vrátit se do sedla. Když po probuzení z umělého spánku zjistila, že přišla o obě nohy, řekla: „No co, budu jako Jirka Ježek, ale v ženským podání.“ Letos v létě jel pro Terezku tým osmi žen – Flower Power – nejdelší cyklo maraton v Česku, náš Metrostav handy cyklo maraton. Jejich společným snem je příští rok absolvovat 2222 km dlouhý podnik s Terezou, jako cyklistkou!! „Bude to hodně náročné, ale jsem zvyklá bojovat.“ Děkujeme Terezce, za odvahu se o svůj příběh podělit. Díky všem, kdo jí pomáhají vrátit se do normálního života. Terezka je drobná, mladá dívka, která nám ale ukázala, kde se skrývá obrovská síla. Nevzdala to v boji s nemocí a nevzdává to ani teď. Nehroutí se, neustále se usmívá a raduje se z každého malého vítězství. Terez, jsi nám všem velkým příkladem a motivací! / Budeme rádi za sdílení, tento příběh by si mělo přečíst co nejvíce lidí. Pokud by někdo měl chuť Terezce pomoct, zde je transparentní účet 115-5166420227/0100. Díky všem!

zdroj (Tučně):https://www.facebook.com/Cesta.za.snem/?hc_ref=ARTw-N1PX0gxo5TVthnelLFH96lMif8w-qtiSubxdEMGXLRmdtjKDd5lJJVSkQUUt0s&pnref=story

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.