Vše o rakovině

Zelený čaj ochrání proti rakovině i demenci

Pravidelné pití zeleného čaje ochrání mozek před vznikem Alzheimerovy choroby a dalšími formami demence. Tento nápoj navíc působí i proti vzniku rakoviny. To jsou výsledky studie vědců z univerzity v anglickém Newcastlu.

Trávením vznikají ochranné látky

Tým vědců se pokoušel zjistit, zda často zmiňované prospěšné účinky zeleného čaje se mohou skutečně projevit i v praxi. Již dříve totiž byly ze zeleného čaje izolovány sloučeniny s pozitivním účinkem na lidské zdraví. Až dosud však nebylo jasné, zda se uvedené pozitivní účinky projeví i poté, co tyto sloučeniny projdou zažívacím traktem člověka a celým procesem trávení. Studie ale ukázala, že sloučeniny vznikající trávením zeleného čaje mají ve skutečnosti ještě silnější ochranný účinek než původní látky izolované z čaje samotného.

Prevence musí být komplexní

Zelený čaj je pro své blahodárné účinky již po staletí používán v tradiční čínské medicíně a nyní se konečně objevují vědecké důkazy, které jeho užívání ospravedlňují i v očích skeptického člověka západní kultury. Příštím logickým krokem v objasňování účinků zeleného čaje bude zapojení zdravých dobrovolníků a první klinické pokusy.

Samotné pití zeleného čaje jistě pomůže, ale jen to nikoho nespasí. Lékaři stále upozorňují, že na vzniku tak komplexních onemocnění, jako je rakovina nebo Alzheimerova choroba, se vždy musí podílet více faktorů.

Udělejte více pro své zdraví:

  • Zdravě jezte – dostatek vlákniny, vitaminů a minerálů najdete v ovoci a zelenině. Přidejte bílkoviny v podobě bílého libového masa.
  • Nezapomeňte na mléčné výrobky. Více informací o správném jídelníčku naleznete zde: Zdravý jídelníček.
  • Sportujte.
  • Odpočívejte.
  • Vyvarujte se stresu.
  • Doplňujte tekutiny – kromě zeleného čaje si dopřejte dostatek vody, případně ředěných džusů a zeleninových šťáv.

Samotné pití zeleného čaje jistě pomůže, ale jen to nikoho nespasí. Lékaři stále upozorňují, že na vzniku tak komplexních onemocnění, jako je rakovina nebo Alzheimerova choroba, se vždy musí podílet více faktorů.

zdroj: http://www.lecba-rakoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.