Vše o rakovině

Běh pro život

Projekt Běh pro život je série nesoutěžních běhů, které odstartují v různých městech České republiky. Zúčastnit se může opravdu každý malí, velcí, sportovci, rodiny s dětmi i školy. Akce je zaměřena na podporu zdravého životního stylu.
Získané finační prostředky budou využity na podporu Nadačního fondu dětské onkologie Krtek a na rozvoj jeho projektu Home care – domácí péče. Pro nemocné děti je nejlepší v mnoha ohledech prožívat léčbu ve známém prostředí domova, proto se snažíme pobyt dítěte v nemocnici zkrátit na minimum. V současné době zajišťuje NFDO Krtek zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů (antidekubitační podložky, rehabilitační pomůcky, motorové dlahy či koncentrátory kyslíku).Cílem projektu Home care – domácí péče je však vytvoření a vybavení skupiny lékařů a sester, kteří v kteroukoli denní i noční dobu na výzvu rodiče navštíví nemocné dítě, zhodnotí jeho zdravotní stav a poskytnou mu potřebnou pomoc. Ve většině případů nebude nutný transport ani následná hospitalizace dítěte. Tato činnost není financována zdravotními pojišťovnami, náklady jsou proto v plné výši pokrývány ze zdrojů NFDO Krtek.

Nadační fond dětské onkologie KRTEK

krteček...běh pro život 2
Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci Kliniky dětské onkologie . Od začátku fungování NFDO KRTEK je jeho hlavní prioritou zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Realizujeme programy na zvyšování kvality života malých pacientů a jejich blízkých.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.