je „lidové“ a poněkud nepřesné označení pro nádorová onemocnění. Toto označení je navíc nešťastné, protože je vnímáno jako spojení s fatální situací a neodvratnou smrtí. Toto už však dávno není pravda a nádorová onemocnění jsou léčitelná, tedy nejlépe ve chvíli, kdy jsou včas rozpoznány příznaky a je zahájena odborná léčba.
Prevencí a informovaností lze rakovině předcházet,
odhalit její příznaky včas, pro větší šanci na vyléčení, tedy čím časněji je nádorové onemocnění zachyceno, tím lepší jsou výsledky a tím nižší náklady na léčbu i náročnost pro nemocného.
Většina z nás ví, jak pozná chřipku a co má dělat, když se projeví její první příznaky. Co ale víme o rakovině? Velmi málo.Asi proto, že se bojíme na ni jen pomyslet.
Proto je třeba o nádorových onemocněních (rakovině) otevřeně hovořit, poznat je a přistupovat k nim jako ke každému jinému onemocnění – se znalostí věci, zodpovědně a bez předsudků.
Nezavírejte před rakovinou oči. Informujte se, věnujte se aktivní prevenci, snížíte tím riziko onemocnění u sebe i u svých blízkých.
Zhoubné nádory jsou podle archeologických výzkumů prakticky stejně staré jako lidstvo samo. Lidstvo doprovází od kolébky, a to doslova. Rakovinou totiž může onemocnět novorozenec, kojenec, předškolák, dospívající, dospělý ve středních letech i velmi starý člověk. V jednotlivých skupinách se však značně liší výskyt různých typů nádorů, s čímž se pojí způsob léčby a vyhlídky na […]
A proč nejdeš ty? Lidé si neustále hledají výmluvy, proč něco nejde. Nemají čas, mají jiný progam … Přitom účastí na akci plné naděje, optimismu a solidarity mohou zachránit lidský život. Řekněte i vy: JDU na Avon Pochod proti rakovině prsu a pozvěte i své čtenáře. Letošní ročník Avon Pochodu odstartuje 11. června ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí. […]