Vše o rakovině

Rakovina slinivky je zabiják !

Dobrý den,

rozhodl jsem se znovu aktualizovat toto téma a článek. ( rakovina slinivky je zabiják ) znovu upřednostňuji na přední stránku webu. Možná se ptáte proč ? Je to tím, že rakovina slinivky je jedna z nejagresivnějších nádorů. A také, že na tomto webu je nejvíce diskutovaná. Dokonce tento článek má přes 220 500 tisíc zobrazení.

Rakovina slinivky je nejsmrtelnější nemoc. V Česku zabije ročně dva tisíce lidí ! Přežije jen 1% lidí. Šance na přežití je méně než pět procent, pět let po vyslovení diagnózy přežívá pouze jedno procento. Jedním z důvodů je možná i to, že tato rakovina bývá v počátečních stadiích, kdy by jí ještě bylo možné úspěšně léčit, jen stěží diagnostikovatelná. Příznaky jako je bolest břicha, nechutenství, průjmy nebo ztráta hmotnosti, většina nemocných přechází bez povšimnutí. Při jejich zhoršení už je však na léčbu příliš pozdě.

Příznaky a průběh rakoviny slinivky břišní

Počínající nádor slinivky břišní je většinou asymptomatický (=bez příznaků), v čemž spočívá také zhoubnost a zrádnost tohoto nádoru. O něco později se nádor může vyznačovat zažloutnutím sliznic a kůže (tzv. ikterem, čili žloutenkou, která nemá infekční původ), po němž se s odstupem asi tří měsíců dostavuje bolest břicha, stavy nevolnosti a další neurčité obtíže.

Tyto příznaky svědčí pro lokální šíření nádoru do okolí, ale nemusí být ještě založeny metastázy. Pacienti také výrazně hubnou v důsledku špatného vstřebávání živin a tím poklesu energetického příjmu.

Až 80% karcinomů je diagnostikováno již v pokročilém stádiu, kdy pacienti mají metastázy v jiných orgánech, především v játrech, plicích, v peritoneu a retroperitoneu (břišní stěna a dutina).Vzácné jsou metastázy do nadledvinek.

Při prorůstání nádoru do okolí mohou vznikat další obtížné závislé na dané lokalizaci. Například pokud se karcinom v retroperitoneální dutině (prostor vzadu před páteří) progresivně zvětšuje, vede ke vzniku viscerální bolesti, která je trvalá a velice špatně ovlivnitelná. Nebo může také působit tlak na nervové pleteně v okolí páteře, což se projevuje bolestí, jež ustoupí v úlevové poloze v předklonu nebo při schoulení se na břicho. Nádor zpravidla utlačuje i žlučové cesty, projevem je pak již výše zmíněná žloutenka.

Vyšetření rakoviny slinivky břišní

Za nejdůležitější se pokládá vyšetření ultrazvukem a CT. Nejenže lokalizují nádor, ale tyto zobrazovací techniky umožňují provést i tzv. perkutánní aspiraci (píchnutí velmi tenkou jehlou, které je pod kontrolou ultrazvuku nebo CT, aby se vědělo, kam se má přesně píchnout) k získání cytologického materiálu a jeho následné vyšetření.

Lékař vám dále může udělat vyšetření označované zkratkou ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopankre­atografie – vyšetřují se tím pankreatické a žlučové cesty ústící do tenkého střeva). Jde o hadičku zavedenou do zažívacího traktu.

Hadička se využívá i v tzv. endoskopické ultrasonografii, což je ultrazvuk, který je udělaný zevnitř, nikoliv klasicky zvenčí přes břišní stěnu, čili podobně jako při ostatních endoskopických metodách je zavedena hadička dutinou ústní. Toto vyšetření je důležité pro určení stadia nemoci a také slouží k odběru vzorku. Rozliší benigní (tedy relativně dobrou – hodnou) a maligní (zhoubnou) povahu nádoru. Karcinom, o kterém mluvíme, patří samozřejmě mezi nádory zhoubné.

Další možností je vyšetření nádorových markerů. Jsou to látky, které se za normálních okolností v těle nevyskytují a jsou charakteristické pro konkrétní nádor. Bohužel však u karcinomu pankreatu nemohou sloužit jako preventivní screening, protože nejsou zas až tolik citlivé a specifické, tzn. že bychom je mohli najít například i u zánětů a jiných nemocí nebo stavů organismu a nemůžeme se na ně proto spolehnout (mezi velmi spolehlivé markery patří například PSA u karcinomu prostaty).

Teoreticky by se dal vyšetřit i produkt samotného poškozeného genu, který je vlastně podstatou nemoci. Jmenuje se K-ras a našli bychom ho v krevním séru nebo v cytologických vzorcích. Prakticky je však toto vyšetření technicky velmi náročné a zatím se běžně nepoužívá.

Léčba rakoviny slinivky břišní

Na prvním místě je především operace, pokud se nádor ještě operovat dá, což je ve velmi pokročilých stádiích již nemožné. Operace je také jediným léčebným přístupem, který poskytuje pacientovi šanci na vyléčení.

Některé operační výkony slouží už jen pro zlepšení kvality života člověka s touto rakovinou. Zavádí se různé drény a stenty, aby se zabránilo, případně odstranilo ucpání žlučových cest nebo střeva.

Stejně tak může zlepšit kvalitu života i ozáření nebo chemoterapie. Podává se gemcitabin (Gemzar) a jeho kombinace s oxaliplatinou. Účinné mohou být i kombinace dalších cytostatik například s fluorouracilem.

Nezbytnou součástí léčby je tišení bolesti, která je dominantním příznakem pacientů. Běžná analgetika nemají dostatečnou účinnost, proto se v různých formách podávají opiáty. V krajních případech je řešením zákrok, který by odstranil nervovou pleteň vedoucí do slinivky a tím zrušil bolest.

Zkušenosti uživatelů s rakovinou slinivky břišní

Smrt na rakovinu slinivky – Shelley1507 (16.02.13)

Příznaky

Dne 20.01.2013 zemřel můj tatínek v nedožitých 75-ti letech na rakovinu slinivky břišní. Vždy byl velmi vitální, veselý a na svůj věk nevypadal. Byl to ten nejlepší táta na světě. Od mých sedmi let mě vychovával sám, byl mi mámou i tátou zároveň a já se naivně domnívala, že tu bude ještě dlouho, protože nikdy neměl žádné obtíže.

Před rokem začal mít deprese, následně začal hubnout, což jsem připisovala nemoci CHOPN, kterou mu v té době diagnostikovali. Myslela jsem, že toto zvládneme pomocí alternativní medicíny, ale loni v létě tatínek začal hubnout opravdu rapidně, dýchání se hodně zhoršilo a deprese se prohlubovaly. Až na podzim – listopad 2012 se mi podařilo ho přimět nechat se vyšetřit. Diagnosa – tumor na hlavě a těle pankreatu, meta na játrech. V pankreatické poradně nám oznámili, že nám nemají co nabídnout a poslali ho domů umřít.

S tím jsem se nehodlala smířit! Zakoupili jsme s přítelem tatínkovi lék MMS (doporučuji si o něm něco přečíst na netu) a jelikož od loňského září studuji Ayurvédu, zahájili jsme léčbu ayurvédskými přípravky. Na Vánoce už to bylo hodně zlé. Nemohl téměř nic pozřít, většinu stravy vyzvrátil. Ospalost, slabost, bolesti a ty deprese.

15.01. jsem si v práci zařídila volno, abych s tatínkem mohla být doma stále a strat se o něj. Ještě ten večer jsem mu po práci volala a těšila se, že od dalšího rána budu s ním, ale nebral telefon. Jela jsem k němu domů a našla ho v křesle viset hlavou dolů. Na zemi zvratky – hlen a černá hmota, snad krev, celý obličej od krve – Bože takový pohled, nevím, jestli ten obraz někdy zmizí.

Krev mu tekla i z nosu, bylo to příšerné. Záchranka odvezla tatínka do nemocnice, žil ještě pět dní. Těch pět dní jsem byla dnem i nocí u něj a když naposledy vydechl, držela jsem ho za ruku – má jediná útěcha. Má rada? Žádnou nemám! Je to tak zákeřná nemoc s tak rychlým průběhem! Obvykle se příznaky projeví, až když je pozdě. Prostě jen prevence a včasná návštěva lékaře může odhalit tuto nemoc. Mám pocit, že naše zdravotnictví nemá co nabídnout. Ještě že máme alespoň morfium.

Léčba

Bolesti v dutině břišní vystřelující do zad, nechutenství, deprese, velký úbytek na váze, nespavost, v pokročilém stádiu žlutá kůže a sliznice, zvracení, selhávání jater a ledvin.

Co mi pomohlo

V raném stádiu operace – přemostění žaludku.

Má maminka zemřela na ca pankreatu – Drzte se (28.07.13)

Příznaky

Zkusenost s ca pankreatu mam docela cerstvou, ale pres to ze porad boli, tak snad nekoho povzbudi. Mamince diagnostikovali rakovinu loni v unoru zcela nahodne. Zacal kolotoc vsech vystereni, odberu, operaci. Snazila jsem se pro ni udelat to nejlepsi, vzala ji na konzultaci, ale bohuzel i pres uzasny pristup na chir.klinice byla prognoza spatna.

Mamince jsem se snazila co nejvic z dg.zatajit (vedela, ze se jedna o ca pankreatu, ale s chirurgem jsme rekli, ze se operace podarila a chemo je jen pro jistotu) myslim, ze to bylo nejlepsi rozhodnuti v mem zivote. Pres dost caste behani po FN si uzila krasne leto s vnuckama a pripravila jsem pro ni ty nejkrasnejsi Vanoce.

Kdyz zacala hubnout, tak jsme obstarali vyzivu na popijeni doma. Nechtela jsem aby byla zbytecne hospitalizovana. 2–3lahvicky za den zajistily, aby mela silu se radovat ze zivota. Taky bastila B17. Nicmene to nejdulezitejsi je verit, nevzdavat se a bojovat. I kdyz jsem vedela, ze je to boj ktrey nevyhrajeme, tak jsem to nikdy nedala najevo. A verim ze diky tomu, jsme se vyhli fazi bolesti, opiatu a naplasti. Maminka umrela letos v lednu ve spanku.

Na vzdy budu vdecna, ze pres vaznost a neprizen dg., nemela ani den v bolesti.
Drzim palce vsem kdo tim prochazi, at jsou statecni a hlavne najdete si lekare kteremu 100%duverujete a vite ze pro vas udela vse. Ja jsem to stesti mela a v te nejvetsi bolesti stal pan doktor vzdy pri me a byl moc napomocny.

Léčba

Chirurgicka, chemo, vyziva na popijeni doma, B17.

Co mi pomohlo

Nepripustit si jeji zavaznost!!! Uzit si kazdy den:o)

zdroj: http://emoci.vitalion.cz

pokud máte i vy nějaký příběh, tak vám budeme vděčné za vložení do komentářů nebo nám napiště email: info@nevzdavejto.eu a mi ho zveřejníme právě v tomto nebo i v jiném článku.

Nevzdávejte to !!!

90 thoughts on “Rakovina slinivky je zabiják !

 1. dobry den mam nemocniho tatu ma rakovinu slinifky sme cizine a a tady nam rekli ze uz se stim neda nic delat ,,,udruzujou hoo ale vubec zadny lezby mu nedavaj zadna chemoteramie proste vubec nic jen mu davaj infuzee a chtela by se zeptat jesli to je normanlni ze snim nic nedelaj,,,

  1. Dobrý den, napsal jsem vám osobní email. Tady na webu vám mohu zatím jen říci: Držte se a nevzdávejte to ! Vše v emailu… děkuji

    1. Dobrý den, předem se omlouvám za zpoždění odpovědi. Osobně nebojuji a nebojoval jsem s rakovinou slinivky. Ale vím ze své zkušenosti, jak bojoval neboli jak se léčil můj tatínek

 2. zdravím,

  loni měsíc před vánocemi moji mamince zjistili nádor na hlavě a těle pankreatu.měla podstoupit operaci na odsranění slinivky jenže bylo přílič pozdě.chirurg mohl jen udělat most na žaludku aby mohla jíst.po 3letech lítání po doktorech po různých vyšetření a zákroků jí zjistili rakovinu.dva měsíce s ní bojuje a já na ni sleduji jak jí ubývá sil.jsou dny kdy je vitální, ale sou i dny kdy u ní sedím celou noc a čekám až to přijde.snažím se dělat vše co jen jde aby jí bylo dobře ale dá se dělat pouze jedno, udržovat její myšlenky mimo rakovinu a rozptylovat ji.maminka neni ani schopna jít sama na delší procházku na čerství vzduch,není schopna už ani uvařit.jen leží, sedí, nebo chodí po domě.dá se dělat ještě něco?jak bych jí mohl pomoct???

  1. Dobrý den, Velice mne mrzí co se děje vaši mamince. Jak vaše maminka momentálně prožívá svůj život je bohužel z cela normální, protože jak jste psali je unavená a vyčerpaná. Doporučit vám opravdu mohu jen to, že ji můžete rozptylovat i nadále a snažit se jí co nejvíc rozesmát. Ikdyž to bude náročné. Smích léčí a když už ne,tak zpříjemňuje vše špatné kolem nás. Já to zažil 2x 🙁 Když mamince bude o trochu lépe,tak jí vemte na nějaký místa které má ráda. Nebo s ní zajděte třeba i do divalda ale za cenu, že jí bude opravdu lépe. A poslední věc. Buďte co nejvíc s ní. A čím více lidí u ní tím lépe pro ní. Ale snažte se s ní i co nejvíce mluvit. Nesmí se maninka uplně vzdát a nesmí se do sebe uzavřít. Držím vám moc palečky a bojujte. Pokud je nějaká šance u maminky, tak samozřejmě choďte pravidelně k doktorům i za cenu, že by se už mamince nechtělo.

 3. Dobry vecer,
  jsou to tri tydny co moji mamusce dg.rakovinu slinivky,za 3dny ma jit na operaci ale ta se posouva ze dne na den…mamuska uz neco tusi snazime se ji jeji dg.co nejvic oddalovat s vedomim ze je to pro jeji dobro je moc hodna a pokorna doktorum veri a nepidi se jen ceka co bude…hodne me to vystavuje tvarit se ze je vse ok,ale v jejich ocich vidim strach a pokoru…poradte co dal,co me ceka,co delat…………………………jak ji to vse ulehcit

  1. Dobré odpoledne,
   Je mi líto čím si teď procházíte ale předem chci říci, že nejsem žádný doktor. Jen provozuji svůj web ohledně této nemoci. Protože vím, čím si lidé prochází. Sám jsem přišel o své rodiče 🙁 Je mi nesmírně líto jak se lidé cítí, když prožívají to co právě vy nebo ostatní lidé. Jen bych vám pomohl tím že nikdy nedávejte najevo že vás to ničí nebo že máte větší strach než vaše maminka. Pak dáváte najevo že tomu moc nevěříte a nemocný člověk v tom vidí pak předem prohru. Užívejte si s mamkou stále dny a dělejte hlavně věci co jste dělávali doposud. Nikdy nedávejte najevo, že je něčeho konec nebo že to nemá cenu atd. Vždycky je naděje a nikdy ale nikdy se nevzdávejte.

   Snad jsem nějak trošičku pomohl a kdyby jste zase potřebovali nějak pomoci,tak jsem stále tu. Držím palce 🙂 Držte se.

 4. Již přes rok bojuji s nádorem slinivky. Můj příběh je na knížku.Rozčilím se jak slyším o tom jaká je perfektní péče o onkologické pacienty.Pokud neonemocní někdo významný v tomto statě, naše situace je marná. Začal jsem se léčit nekonvenčně,jelikož chemoterapie mě téměř zničila a stav se několikanásobně zhoršil. Radit v diskuzi není férové ale vyzkoušel jsem již hodně alternativních věci, možná jsem si tím život prodloužil o nějaký měsíc ale nebylo to zadarmo!! Komplexní rada neexistuje. Nebo znáte někdo někoho nebo něco co pomůže?

  1. Dobré odpoledne,
   Klobouk dolů před vámi a upřímně držím pěsti aby bylo lépe. To co jste napsal mi dalo dalších plno otázek. Ale odpovědí je na nich hodně málo 🙁

   1. Rád odpovím na každou otázku pokud budu znát odpověď. Jedno je ale jisté.Při vyšetření mi řekli máte před sebou zhruba půl roku života,to bylo to nejhorší co jsem v životě zažil.Tragedií je ovšem způsob léčby onkologického pacienta. Jediná nabídka chemoterapie mně pomalu usmrtila. Rozpíchané žily, noční svíjení na podlaze, průjmy střídavě ze zácpou, krev z konečníku, nechuť k jídlu. Vzpamatovával jsem se z toho čtyři měsíce. Teď děkuji za každý den na světě, relaxace, meditace, jóga nidra,změna jídelničku a vůbec životního stylu.Nemusím tu být už zítra, jsem skromný a opatrný v úsudcích.

    1. Dobrý den Pane Josef,

     Nedávno jsme dostali email od jedné paní a ptala se nás na kontakt přímo k vám. Má nemocného manžela a chtěla nebo chtěli by si s vámi vyměnit pomocné rady. Napsal jsem, že nemáme na nikoho kontakty ale pokud chcete, tak do kontaktu můžete napsat email pro řešení a já ho předám dotyčné paní. Nebo klidně piště do komentářů. S pozdravem Nevzdávej to !

    2. Dobrý den,
     bohužel tento přesný „verdikt“ jsme slyšeli před 3dny kdy sdělili mé mamce že má rakovinu slinivky a metastáze na játrech a zbývá jí cca půl roku života. Nic horšího jsem v životě nezažila než slyšet „zbývá Vám půl roku“….Když pominu způsob jakým nám to „PAN DOKTOR“ sdělil tak šance na vyléčení jsou nulové. Doporučil nám pouze chemoterapii a jinak vůbec nic….Přemýšlely jsme o nějaké alternativní léčbě ale nemám vůbec představu ani ponětí kde a co hledat, když lékaři od toho dávají ruce pryč a prostě nějak dožijte těch půl roku…Moc ráda bych pro ní udělala vše, co by jí pomohlo a zlepšilo její zdravotní stav…..Předem děkuji za jakékoliv „rady“….

     1. Dobrý den,
      úplně stejný příběh se stal nám a mému dědečkovi, diagnostikovali mu rakovinu slinivky a metastáze na játrech a jediné co nám nabídli byla chemoterapie a to i přes to, že byl děda ve stavu, že by ho chemoterapie za nedlouho zabila. Takže moje maminka a zbytek celé naší rodiny jsme začali hledat alternativní léčby. A našli jsme léčbu, která se jmenuje dieta Budwigové (Budwig diet). Jeli jsme přímo na kliniku v Malaze ve Španělsku (doma to jde také), kde se děda moc zlepšil nicméně je děda po návratu domů docela nedůsledný. Je to velice drsná dieta, ale bohatá na vitamíny a má detoxikovat tělo. Je to nízkotučný sýr Cottage s lněným olejem a lněnými semínky a další věci, které k tomu patří … Celá naše rodina tomu moc věříme … Napište si to do googlu a vyjedou Vám tam odkazy.
      Hodně štěstí přeji
      Adéla

     2. Dobrý den,
      řeším tento problém pro moji známou (známou olympioničku) s pomocí řady specialistů. Mohu některé informace poskytnout. Napište na Cestykezdraví@seznam.cz, příp. se podívejte na http://www.bioara.cz a Přednášky, které se známými odborníky pořádáme v Praze – už zítra bude říjnová. Nikoho neléčím, nic neinkasuji, pouze prostředkuji s lidmi, které dobře znám osobně i z přednášek.

 5. Dobrý den, můj tatínek onemocněl, ze všech doktorů je mi zle, celý život nemarodil, ze svého pojištění nic nečerpal a když potřebuje pmoct, tak abychom se všude doprošovali a všude chodili 10x.
  Už od jara si stěžoval na bolesti břicha, chodil ke svému obvodnímu lékaři, který mu stále psal nějaké prášky na žaludek, potom co tatínek hodně zhubnul, mu diagnostikoval cukrovku, nic nezabíralo a n pořád hubnul, doslova se nám ztrácel před očima a měl bolesti. Doporučili nám nějakého specialistu na čínskou medicínu, který mu v červenci diagnostikoval zánět slinivky a napsal mu čaje. jeho stav se stále zhoršoval, jednoho dne to mamink už nevydržela a zavolala pohotovost, až teprve tam následovalo vyšetření CT, které v srpnu diagnostikovalo to nejhorší rakovinu slinivky, následovala návštěva pár dalších specialistů, ale všude nám bylo řečeno, že už je pozdě. Operace nepřichází v úvahu, na chemoterapie je moc slabý. Od soboty už se nezvednul a hrozně naříkal, onkolog pacientovi s rakovinou předepsal zas jen prášky na tišení bolesti a byl objednán na ozařování. Už nic nejí a jen leží, doktor konečně předepsal morfium a pravidelně k němu chodí sestřička s injekcí, ale co předtím vytrpěl nemůžu ani popsat, nikomu opravdu nikomu nepřeji aby viděl takhle svého blízkého sténat bolestí a doktoři stále jen opakují víte jak je to s ním vážné? Ať jde naše zdravotnictví někam…..

  1. Naprosto s Vámi souhlasím. Něco podobného se stalo mému tatínkovi 🙁 Držím Vám pěsti a hlavně ať se lépe daří vašemu tatínkovi…

   1. Zkuste infuze vitamínu C, injektopas 7,5 gr. Informace jsou na Internetu. A k tomu Vilcacoru v tabletách.

  1. Dobrý den,
   můžu se prosím zeptat na úspěšnost lečby Vaší maminky?
   Dokázala ji alternativký medicína pomoci? Děkuji

 6. Každopadně doporučuji začít jak nejdřív infúze vitamínu C.injktopas 7,5 gr. Vylepší to imunitu.Je si to třeba platit ale pomůže. Také možno zkusit MMS ale to už nezvládne každý. Vzdal jsem to po dvou týdnech velkého trápení.

  1. Dobrý den, vše najdete v hledáčku v pravo nahoře a stačí napsat: Co je to MMS. Pak tam navazuje další věci ohledně MMS. 🙂 Napsal bych více ale momentálně nejsem na PC.

 7. Můj manžel, který byl velmi infekce s rakovinou plic, byl dokonce uveden dny žít, je nyní zdravý jako novorozené kuře s pomocí Dr. Henderson a jeho konopí.
  Díky Dr. Rick Simpson, který prodal konopného oleje pro nás, které jsme použili při léčbě mého manžela.
  Ještě jednou chci poděkovat nádherný konopný olej Dr. Henderson je nyní jsmea šťastná rodina se můj manžel vrátil živý, silný a zdravý. Můžete se obrátit na Dr. Rick Simpson jakékoli lékařské otázce na jeho e-mail: rick_simpsonfoudation@outlook.com pro další pomoc.
  Paní Sarah Trent

 8. dobrý den.před 3TÝDNI ZEMŘEL MANŽEL NA RAKOVINU SLINIVKY.NEVIM ,JAK TO JE MOŽNÉ MĚSIC PŘED SMRTI JEŠTĚ CHODIL DO PRACE A NA ŽADNE BOLESTI SE NESTĚŽOVAL.JEDINĚ CO HO TRAPILO-UŽ ROK PŘED SMRTI,PŘESTAVAL MIT CITLIVOST V PRSTACH RUKOU A MĚL ŠPATNOU CHUZE.MĚSIC PŘED SMRTI-DOSTAL CHŘIPKU-A ŠLO TO Z KOPCE.NE MOHL CHODIT,TAK ZAV OLALY SANITKU.V NEMOCNICE ZA TYDEN UMŘEL.BYLO JEMU63ROKY.A ZA SVUJ ŽIVOT NEBYL NIKDY U DOKTORA-CITIL SE ZDRAVYM.SAMO SEBOU-JAKO MY VŠYCHNI NA NĚJAKE TAM SEM PICHANÍ V BOKU NE BRAL.JE TO VAROVÁNÍ PRO INI-VIC SE ŠETŘIT A OBČAS CHODIT NA PREVENTIVNÍ PROHLIDKY A SVE BOLESTI-TAM-SEM-NEIGNOROVAT.

 9. moc zdravim přečetla jsem si diskuze čtenařu tet zrovna proživam smutne obdobi nemoci slinivky u sveho tatinka byl tak vytalni a najednou tak rychle udeříla tato nemoc každy den chřadne chodim za nim a vim jak trpi a nic neřekne aja mu nedavam nic najevo a pak doma plaču proč tak hodny člověk ma tak trpět jen at netrpi a nema bolesti tak ho mam rada marie

 10. Dobrý den všem,
  v lednu 2014 si moje babička začala stěžovat na bolesti břicha. Několikrát navšívila lékaře – gastroenterologa a chirurga a nebyli schopni zjistit příčinu jejích bolestí. I když ji dělali 2x UTZ, nedokázali najít slinivku (její umístění je v hluboko v bříšní dutině) a tak namísto toho, aby ji přes přetrvávající obtíže udělali rovnou CT, poslali ji na týden na infekční, aby byla vyloučena žloutenka všech typů. Toto všechno se odehrávalo v rozmezí 2,5 měsíců. Nakonec lékařka napotřetí „našla“ ultrazvukem slinivku, na které byl nějaký útvar, nález potvrdilo CT, histolka ovšem vyšla tak, že je útvar nezhoubný. 7.4. byla babička připravena k operaci, která trvala šest hodin a vzali ji hlavu a část těla slinivky, část žaludku, tenkého střeva, žlučových cest. Histolka vyjmutého řezu nádoru bohužela potvrdila adenokarcinom a chycené uzliny, tudíž ta první histolka přinesla falešný výsledek. Metastáze nebyly nalezeny žádné. Tumor byl klasifikován jako T4N1M0. Babička podstoupila chemo, které ji dělalo zle, přesto následné CT dopadlo dobře a nikde nic nenašlo. V listopadu ovšem začaly babičce natékat nohy a tvořit se voda v břiše. Pravděpodobně se v břiše nacházely rakovinné buňky, docházela na punkce. Při té poslední ji vypustili 5,5 litru tekutiny, pár dnů poté začala mít horečky a 20.3.2015 umřela, měla 73 let.
  Po celou dobu její nemoci jsme se snažili nevzdávat se naděje, babička byla velmi statečná. Říkali jsme si, že každý musí umřít, každý má svůj čas vyměřený, nikdo nemůžeme vědět, co nás „zdravé“ potká zítra, tak jsem si zakázali „hroutit se. Moc mě mrzí, že se všude píše o tom, jak zákeřnost této nemoci spočívá hlavně v její bezpříznakovosti a v tom, že se na ni přijde tedy pozdě…Moje babička se to snažila řešit již 2,5 měsíce před provedením CT, ovšem lékaři ji nebyli schopni provést potřebná vyšetření hned. Pokud lékaři neprovedli potřebná vyšetření již při jejich symptomech, nedovedu si představit,že by je provedli při pouhých bolestech v zádech, což je jeden z prvních přiznaků nádoru slinivky…O tom, že má babička rakovinu, se babička dozvěděla při propouštění z nemocnice po operaci, kdy ji lékař pouze řekl: „Další léčba bude onkologická“. Mrzí mě přístup lékařu a absence nějaké větší empatie. Babiččina nemoc mi ukázala bohužel smutný obraz našeho zdravotnictví.
  Všem, kteří procházejí touto nemocí, nebo ji prožívají se svým blízkým, přeji hodně trpělivosti. Nevzdávejte to!

  1. Je to měsíc co umřela maminka na rakovinu slinivky. Také to začalo v prosinci obyčejnými bolestmi v zádech, léčením zánětu /doktorka ani nevěděla jakého/ a až v lednu kdy začala žloutnout jí poslala na ultrazvuk. Poté následovalo CT. Diagnoza zněla rakovina slinivky /nádor o velikosti 6cm a další menší/, meta na játrech a kdoví kde ještě. Doktorka nám to jen suše oznámila a předepsala nějaké prášky s tím, že to tak akorát výjde na 2 měsíce což bylo maximum na přežití. Týden před smrtí maminka přestala chodit, musela jsem dávat plenky. Bohužel přestala úplně přijímat potravu a tak jsme museli do nemocnice schválně podotýkám, že to bylo v Třebíči. Po základním vyšetření v sesterně nás poslali do čekárny počkat na doktora. Ten sice přišel hned, ale v ordinaci naznal, že má hlad a šel na oběd. Další půl hodiny čekání při takovém stavu v jakém maminka byla – vysílená, téměř bez tlaku. Na pokoji pak dostala kapačky a druhý den jí už dělali punkci – to bylo úterý. Ve čtvrtek paní doktorka naznačila, že by mohla jít maminka domů – zabírala místo. V pátek již zvracela krev a byla na kyslíku.Musela jsem si sama říct o náplati proti bolesti, i když do dnes nevím co jí vlastně dali. A mimochodem jí nechali ve špinavé košili zakrytou jen prostěradlem aby jim náhodou nezašpinila další věci od krve. Ani jsem neměla odvahu se zeptat, jestli jí za ten týden vyměnili aspoň plenku. Jelikož ještě k tomu prodělala obrnu lícního nervu, tak nemohla pořádně pít, ale brčko to je problém natož jí ten hrnek přidržet aby se napila. Ještě, že tam byla na pokoji další paní a když jsem se snažila tam být co nejvíce, tak jí aspoň to pití podala. V neděli 8.3. vydechla naposledy – utopila se. Opravdu poklona našemu zdravotnictví jsi pro ně pouze kus. Vzdyť nás je na světě už tolik, tak proč léčit nebo aspoň pomoci v posledních dnech? Vše je jen byznys.
   Je mi líto všech, co mají tuto nemoc, protože žádná naděje opravdu není. Snažte se být s ním co nejvíce, protože je to opravdu strašně krátká doba.

   1. Milá Evičko, po vašem článku je mi opravdu smutno. S tím zdravotnictvím máte naprostou pravdu…bohužel 🙁 Držte se ! Věřím, že u vás už bude jenom dobře. Jsme s vámi

 11. Maminka zemřela na rakovinu slinivky 8.3. Začalo to v prosinci 2014 bolestmi v zádech. Obvodní lékařka zjistila v krvi nějaké zánětlivé hodnoty ani neví jaké a předepsala antibiotika. Až v lednu, kdy začala maminka žloutnout jí napadlo poslat na ultrazvuk. Pak následoval kolotoč vyšetření CT a v Brně. Bohužel začátkem února byla vyřčena diagnóza – rakovina slinivky v posledním stádiu, meta na játrech. V Třebíčské nemocnici mi pak suše oznámili, že už s ní nic dělat nebudou a doktorka předepsala prášky od bolesti na 2 měsíce se slovy, že to tak akorát výjde.
  Maminka postupně přestávala chodit a když už nebyla ani schopná něco pojmout, tak jsem ač nerada musela do nemocnice. Po vyšetření v sesterně neměla téměř žádný tlak a ani nebyl možný odběr krve. V tomto stavu nás posadili do čekárny a čekali na doktora. Ten sice přišel hned, ale vzápětí zjistil, že má hlad a skočí si na oběd. Čekání další půl hodiny. Teprve pak jí umístily na pokoj a dali kapačky. 3 dny před smrtí se ptali, jestli nechce náhodou domů – zabírala místo. Hned druhý den zvracela krev. Když jsem přišla do nemocnice, tak tam ležela napojená na kyslík, polštář hozený vedle na židli i s peřinou. Zakryli jí jen prostěradlem, po zemi poházené tampóny od krve o ‚pyžamu‘ nemluvě. O náplasti proti bolesti jsem si musela říct sama, ale kdoví co jí vlastně nalepili. To vše se událo na interně v Třebíči a to nepíši o všem. Druhý den zemřela – utopila se.Bohužel s touto nemocí se bojovat nedá, i když jsem zkoušela i takovou pitominu jako je javorový sirup se sodou. Jde to strašně rychle, takže jediná rada je užijte si každou chvíli s tím, kdo onemocní touto nemocí. Maminka umřela měsíc a půl po vyřčení diagnózi. Držte se a ať ‚žije‘ české zdravotnictví.

 12. Dobrý den. Muj táta onemocněl před 23 lety na rakovinu slinivky,podstoupil chemo a i tak mu dávali tři měsíce života. Díky pohotovosti naší tety se dostal do rukou léčitelé pana Skalky z Frenštátu který se učil u léčitele pana Janči. Nasadil mu přísnou dietu,čaje,mačkání bodů pocelem tele. Doktoři nechapali co se pak stalo. Nádor mu „uschnul“. Řekli ze musela být špatná diagnóza. Do minulého roku žil spokojenym životem stráveným většinou v hospodě. Rakovina slinivky znovu udeřila a je agresivnější než tehdy. Jde to rychle. Leží spí kouká nemluví. Doktoři říkali at ho necháme na pokoji ze mu pripadnou alternativní léčbou jen prodlouzime jeho trápení. Jenomže dokud žije je stále naděje. Nyní zkousime léčbu molekularnim vodíkem. Mate s tím někdo zkušenosti prosím?

 13. Rakkovina slinivky (pokročilá, což je témšř vždy, v ranném stadiu se nepozná), se léčit nedá. Nebo dá, ale zbytečně. Většinou dojde k úmrtí nejpozději do 1 až 2 let od projevení nemoci. Moje maminka, i když byla lékařka a zjistila si nemoc v samém počátku, přežila rok. Pro ni to bylo o to horší, že přesně věděla, co ji čeká, ale nic se s tím nedalo dělat. Starala jsem o ni,jak jen to šlo, vařili jsme jí s manželem dietní jídla. Pak už to bylo tak špatné, že musela do nemocnice. Její poslední dny, kdy už byla pod vlivem opiátů, byly hrozné. Byla jsem u ní v nemocnici co nejčastěji, už mě ale nepoznávala. Když zemřela, nebyla jsem tam. Přišla jsem asi o hodinu později, řekli mi, že maminka už není. Čekala jsem to, ale přesto to byl nejhorší zážitek v mém životě. Maminku má člověk jenom jednu. Je to už 14 let, ale pořád to mám v paměti. Proto vy, všichni blízcí těm, které postihne tato nemoc, smiřte se s tím, že je neléčitelná. Jediné, co můžete udělatje, že jim zpříjemníte poslední měsíce života. Tak jako já mé mamince.

 14. Ahoj všichni,
  Dávám výpověď o rakovině a jak můžete vyléčit rakovinu, pokud jste byla diagnostikována.
  kontaktovat tento e-mail rolandsmithmedicalgroup@yahoo.com a získejte lék.
  Tam je to oblíbený citát, který říká, že nemáte ceníte toho, co máte, dokud jej ztratíte.
  Život sám je nejcitlivějším dar máme, a měli bychom udělat nejlépe žít naplno. dovolte mi začít tím, že představí sám.
  Mé jméno je Maria Iliana Mendez Praha Česká republika a já jsem zde, aby svědectví a dávat naději těm, kteří si myslí, život je u konce, když jsou diagnostikovány s rakovinou.
  Kdysi jsem byl trpí rakovinou, která byla potvrzena můj lékař, aby v etapě 4 (čtyři) a byl jsem řekl, tam byl malý nebo nic, co bych mohl udělat, změnit svou situaci, protože rakovina už pryč hluboko a já jsem byl už ne reagovat na ošetření. Všechny naděje byla ztracena ve mně a já všichni mohli myslet se těší na den, kdy jsem zemře.
  To byl, dokud můj přítel mě dát do styku s Dr. Roland Roland Smith Medical Group. Věřte mi, nikdy jsem věděl, že život mi mohl dát druhou šanci, dokud jsem kontaktoval tento lékař, Roland Smith.
  Objednal jsem si tento Konopný olej od Dr. Roland Smith a spolu s dobře veden poradenství Bojoval jsem tuto rakovinu a dnes jsem zpátky na nohy a dobře znovu a to vše díky Dr. Roland Smith Medical Group.
  Vím, že existuje mnoho lidí tam venku, kdo má rakovinu, a kteří by milovali být vyléčen, stejně jako já. Nechci, aby to jen pro sebe, protože život je tak vzácný a nechat to být odpad z důvodu rakoviny, protože to má nyní všelék díky Roland Smith Medical Group.
  kontaktujte Roland Smithovi ještě dnes a dostat vyléčen z rakoviny jakéhokoliv typu. Níže je kontaktní e-mail a webové stránky.
  E-mail: rolandsmithmedicalgroup@yahoo.com
  E-mail: rolandsmithmedicalgroup@yahoo.com

 15. Dobrý večer,prožívám zrovna stejnou hroznou zkušenost s touto nemocí a přesto,že můj příspěvek není o skvělém milujícím tatínkovi,zasáhlo mne to stejně bolestivě.Každou hodinu,už 13dní čekám,kdy mi zazvoní telefon a na druhé straně se ozve:“Váš otec skonal“.Diagnostikovali mu rakovinu slinivky v listopadu 2014 v 68 letech,což jsem se dozvěděla z lékařské zprávy,kterou jsem našla v dubnu letošního roku.Nebyl příkladný otec,rád se napil a pak jsme to doma odnášely všichni.Poslední tři roky co byl v důchodu žil ve společné domácnosti semnou a mým dnes 13-ti letým synem.Pil více než kdykoliv předtím a jeho agresivita se stupňovala,takže naše vztahy,byly více než chladné.Přestal pít v únoru,když začal mít bolesti břicha a zad.ZA 5měsíců skončil v nemocnici,odkud ho po týdnu převezli do LDNky,kde byl 3dny v relativně dobrém stavu,vzhledem k jeho nemoci.Ze dne na den se tak strašně zhoršil,vypadalo,že nedožije večera.Je na morfiu,strašně hubený,má pleny a jen leží a těma modrýma očima kouká do stropu.Prý ani neví,že za nim každý den chodim 🙁 Vše zlé,co jsem s ním zažila,jakoby ustoupilo do pozadí a pohled na něj mne ničí.Je to táta a ať byl,jaký byl,neměl by takhle umírat.Buďte silný všichni,kdo jste tím prošly,procházíte,nebo Vás to teprve čeká.

 16. Dobrý den, po dlouhé době jsem zavítala na toto téma. Budou to 2 roky co táta zemřel na rakovinu slinivky. I když to nebyl příkladný táta toto si opravdu nikdo nezaslouží. Je mi smutno z nabídek všeho možného k vyléčení tohoto druhu rakoviny. Od stanovení diagnózy člověk spíše nechce uvěřit, že se s tím nedá nic dělat, což chápu, ale je opravdu težké si to přiznat. My jsme zkusili téměř vše od MMS až po konopí. Na chemoterapii nikdy nešel. Předpokládaných 6 měsíců opravdu bylo, ani o den víc. Je to težké, i já se snažila najít zázrak, ale prosím neutrácejte za hovadiny typu -vyléčí tuto rakovinu a radši investujte třeba do domácího hospicu, ať Váš nejbližší může zemřít doma. V nemocnici ho vždy po 2 dnech kapaček poslali domů. Bezmoc a beznaděj se dotýká každého z nás, ale pro své blízké v tomto období musíme fungovat jako podpora. Přeji Všem pevné nervy.

 17. Včera mi zemřela babička na rakovinu slinivky. Bylo ji 80 let. Ještě v létě to byla ciperna babička. Na podzim ji začalo být špatně od žaludku plus bolest v zádech..veškerá vyšetření v pořádku. V listopadu zezloutla a začala zvracet krev..další vyšetření..závěr rakovina slinivky v posledním stádiu. Za dva měsíce po diagnóze zemřela. Šlo to neskutečně rychle, tahle rakovina je to nejhorší co může člověka potkat.

 18. Dobry den, je mi 18 let a cele me detstvi me vychovaval muj nevlastni tata, ucil me lyzovat, jezdit na kole.. Rekneme, ze me prijal za vlastni.
  A ted ma zdravotni problemy. Nemluvi o nich, protoze nechce aby jsme tom vedely a ocividne si nepreje litovani. V lednu byl na operaci a od te doby je stav o dost horsi. Ma zlutou plet, je slabsi, trpi na bolest břicha, zhubnul opravdu vyrazne a ma prisnou dietu. Ma problem byt jen otevrit dvere. Mam o nej strach. Co jsem pochopila odmita problem resit lekarskymi cestami, ale pouze alternativni medicinou. Mam ho hrozne moc rada a potrebuju radu jak se v tehle situaci zachovat. Myslim, ze jeho zdravotni problem uzce souvisi s touto strankou bohuzel.

  1. Dobrý den, děkujeme za váš příběh. Ano smutný ale silný pro další lidi. Jste báječná žena co dokázala bojovat a teď to předává dál. Každá rada se cenní a je velmi důležitá. Ještě jednou děkujeme a přejme příjemný zbytek víkendu. Hlavně ať zdravíčko slouží 🙂

 19. Mela jsem prokazanou rakovinu prsu. Doktor rekl ze jde o pokrocilou vec a jednine co lze je amputace prsu. I tak ale bych musela chodit na chemku. Pochopitelne ktera zena tohle vezme s chladnym pristupem. Poku dtakova je ukazte ji. Ja ne. Nejprve jsem zacal brecet pak jsem se nastvala a zacala opravdu na netu hledat. nasla jsem alternativni lecku pomoci oleandru. Nador se zacal rozpoustet az zmizel docela. je to uz dva roky a zdne projevy jiz nejsou. Jediny kde jsem radu ziskala a za to mudekuji a jsem vdecna je drbylinka. Pokud nekdo ma problem s rakovinou ci jine onemocneni vrele jej doporucuji. Pro nipalky oleandr je jedovaty ale to jsou klicky brambor take. Ono se zapomina totiz dodat ze se musi olenadr upravit dle receptu kde se vari a tim ztraci jedovatost. jak vidite jsem tu a ziji. Pokud nekdo ma problem s receptem lze zakoupit i kapsle.Ale ty jsem nezkusila. Uz nebylo potreba.

 20. V sobotu mi na rakovinu slinivky umřela kamarádka – 44 let, dvě děti ve věku 15 a 13 let. Nikdy nekouřila, žila zdravě, cvičila…Bojovala do poslední chvíle, bohužel prohrála

 21. Mám manžela ma rakovinu slinivky byl na operaci kde mu našli metastaze na játrech ale nemá zatim ty šílené bolesti co mel pred operací je slabi a moc nejí a to máme před sebou chemu nevím co bude dál jak to zvladnem umřela né sestra na rakovinu a maminka nemám sílu vše zvládat

 22. Dobrý den, dědovi zjistili rakovinu slinivky v 2 stadiu chtěla bych od Vás informace co nás čeká od příštího týdne mu začínají chemoterapie a proto Vás prosím o info jak často se na ně chodí a co můžu čekat po chemoterapii k dědovi mám velkou citovou vazbu a asi proto mi nechce říct celou pravdu děkuji moc

 23. Ahoj, potřebuji poradit. Můj soused, který je jako náš děda pro mé malé holky má již přes měsíc zjištěný dle CT nádor slinivky cca 5 cm s nekrotickým středem a pak i měnší na ledvině. Aby bylo možné zahájit léčbu je nutné odebrat vzorek pro rozbor. Jsme pár km od Plzně, kde se nám sice pokusili vzorek odebrat, ale bohužel nebyl dostatečný a doktor, který jej odebíral skončil a zatím nemá nástupce. Dnes se zkoušeli odebrat vzorek laparoskopicky ve Stodě, kde s tím však žádné zkušenosti nemají a prý se na slinivku asi vůbec nedostali. Potřebuji poradit kam s ním jet, aby nám pomohli ten vzorek úspěšně odebrat.
  Mockrát děkuji za všechny odpovědi a přeji ať se Vám a Vašim blízkým daří co nejlépe

  1. Dobry den Paní Aleno, jedinou radou, kterou vám mohu dát je, ze zažádáte o pomoc neboli vysetreni v Praze v nemocnici v Motola. A také mohu doporučit specialisty v Brně. Držím pesti a snad vám vse dopadne dobre. Hlavně se nenechte žádným doktorem jak se lidsky říká odkopnout.

 24. Dobrý den, manžel má nádor na slinivce a meta v játrech. Po první chemoterapii je mu zle, i když jsme to čekali horší. Zhubnul a hubne dál a dietu odmítá. Léčba chemoterapií je pouze paliativní a já nevím, co mě čeká. Diagnozu jsme se dozvěděli cca před měsícem a lékař nám sdělil, že má pacienty s podobnou diagnozou, kteří žijí už dva roky. Ale všude v diskuzích píšete, že je to otázka spíše měsíců. Je tak mladý…. Co s námi bude?

 25. Dobrý den před týdnem jsme se dozvěděli krutý a nemilosrdný ortel, rakovina slinivky v pokročilém stádiu u mého přítele je mi ze všech článků strašně smutno protože je to boj který se nedá vyhrát! Příteli je 53let a žijeme spolu přes 20let mého syna vychoval jak vlastního nevím co mám dělat jsem zoufalá¨!Hodně jsem si o této zákeřné mrše četla v podstatě je to nevyléčitelné ale dočetla jsem se i o lněném semínku a oleji jaký je to zázrak prosím o jakoukoliv zkušenost! Vím že ho tím nevyléčíme ale doufám o zkvalitnění a možná prodloužení života.Moc prosím o jakoukoliv zkušenost.

 26. Dobrý den prosím o radu Vás kdo máte s toto zákeřnou nemocí zkušenosti. Můj přítel si před měsícem vyslechl tenhle verdikt,celou dobu ležel v nemocnici kde jsem za ním každodenně docházela.Na začátku léčby to bylo v normě spolupracoval s lékaři ale poslední týden odmítá stravu i léky propustili ho se slibem a na vlastní žádost domů kde se snažím o něho pečovat v nemocnici dokonce trpěl depresemi.Doma je sice psychicky v pořádku ale dál odmítá stravu i léky že je mu potom špatně dokonce zvrací takový zelený hlen.Jsem zoufalá neví co mám dělat.

 27. Hezky den. Proc svuj pribeh zverejnuji proto, ze mnoho lidi veri vice mediim nez vlastnimu usudku. Dnesni doba neni jednoducha. Kdyz jeden napise ano druhy zakonite napise ne a na vse existuje tisice moznosti a variant. A ctenar se pak nemuze ve vecech vyznat. Jak se rozhodnout? Musi se kazdy rozhodnout sam a to je muj pribeh.

  Delsi dobu jsem citila bulku v prsu. Az me dcera donutila na vysetreni. Ano doslo k tomu ceho jsem se bala. Bulka se za tu dobu rozrostla a doktor po vysetreni vsechma tema aparatkama a pristrojkama dosel k nazoru nejen prso amputovat cesky lidsky uriznout. Ale ani nedaval moc velkou nadeji na dalsi leceni protoze s eukazalo ze se to rozlezlo po celem tele. Nerozumim moc vecem jsem s vesnice a vim ze i kdyz to co vysvetloval nebylo dobre ac jsem tomu rozumela sotva s poloviny. pro me usi bylo uriznout prso a pak leceni chemkou. Netusila jsem co to je. Dosud jsem o tom vzdy jen slysela. Nastal cas predvysetreni operace. Litala jsem po vysetrenich jak to slo. Vsude jsem videla ty jejich obliceje ze to nic neni ze se to vyleci ze to je uspesne. Ale v duchu jsem tomu neverila. Cas byl neuprostny a tikot kazde minuty byl krute odmenen nervouvou soustavou meho tela jak rany osudu. Bylo to priserne. nervozita strach. Pak jsem se dozvedela o alternativni lecbe. Predstava ze neco dokaze bylinka vylecit a doktor ne me prisla absurdni. Ale strach mel oci a velke. Az jsem zvedla telefon a zavolala tam. Vystrasena a plna otazek. Moc jsem nemusela mluvit asi to bylo citit vhlase. Lecba neni uplne levna ale jd eo skutecne plnohodnotne vyleceni bez nasledku a navic co me znelo v usich jako rajska hudba ze me zustane telo v celku. Ano neverite? Ja take neverila. Zadne rezani prsu. A to rozhodlo.Objednala vsechno co nabidnul. Nez prisla zasilka tukala jsem si na celo co jsem za blba kdyz obejdan takovou vec aniz by me ten clovek kdy prohledl ci videl. Skoro jsem to vzdala. Jen kamaradka rekla ze tomu ma verit. A co me take zbylo. Nakonec za dva dny jsem drzela balicek. Nervozne jej rozbalila a koukala na obsah. NA stole to lezelo vsechno jedno vedle druheho. A ztracela plne nadeji ze tohle me muz epomoci. Ten strach a beznadej vam nedokazu popsat. BYlo to k placi. Nejake kapsle a predpis jak to brat. Smesne. Prvni davku jsme vzala az druhy den. Uz jsem byla dusevne vycerpana a neverila nicemu. A nez jsem se nadala brala jsem to skoro mesic. Citila jsem se slaba ale v prsu stale bulka a ucinek zatim zadny. Ze setrvacnosti jsem to brala dal a co mam to take vyhodit kdyz to stalo takovych penez?! A den se sesel s dnem a ja si neuvedomila z ejsem delsi dobu nezkoumala svoji bulku. A stuhla jsem. Bulka byla znatelne mensi. Nekolikrat jsem to prohmatavala ale byla. Jako kdyz do me hrom uderi. citila jsem nadeji. Takovu nadeji jako umirajici zizni uvidi vodu na dosah sve paze. Cistou pramenitou a zazracne citici pocit ziti. Zacal ajsem davat vetsi duraz na presne brani tobolek dle receptu. (Nepisi recepis proto ze byl dan kazdym jedincem dle druhu a postupu rakoviny. To musite konzultovat s dotycnym osobne. ) Za druhy mesic jsem necitila skoro nic jen snad potuchy ze tam nedke byla boulicka. Pochopitelne operaci jsem mohla odlozit ale nebylo treba termin byl prvni az za tri mesice. Coz me prijde trosku absurdni. A tak se stalo neco jako takovy zazrak. Pri predvysetreni na rakovinu jsem obdrzela negativni odpoved. Pry zadnou nemam. Boulicka zmizela a doktor ktery me vysetroval a mel vsechny druhy vysetreni nechapal co se stalo. Ja mu jen rekla to byla alternativni lecba. Kroutil hlavou a rikal no ja myslim ze to bylo asi neco jineho. 😀 Ale ja uz mu neverila. Vzdyt to musel dobre vedet. Zaver byl ten, ze jsem doktora po asi pul roce potkala na chodniku. Poznal me. A jelikoz jsem stala vedle cekajic na vlak. Nedalo mu to a rekl. ja vim ze jste mela rakovinu ale co vas vylecillo? A ja uz mu popravde rekla jo pane doktor, bylinka jen bylinka. A on na to a jaka? A ja mu uz s usmevem odpovedela olenadr pane doktor. Obycejny olenadr. Videla jsem jeho zdeseny vyraz. Ale oleandr je prece jedovaty??? A ja mu na to rekla pane doktor ale to klicky brambor take a prece brambory jime. A rekla jsem muz se kdyz se rostlinka podle receptu pripravi proste uz neni jedovata tak aby nekoho zabila ale zabije rakovinu. Kouknul si na spicky bot. A chvilku byl ticho az se otocil a rekl mohl bych ten recept take dostat?? A proc pane doktor? A vite co rekl? Ze ma rakovinu prostaty a ze neche podstoupit operaci. To je bozi osud jine pod nuz hnal a sam se bal.

  Na operaci nesel dala jsem mu kontakt na cloveka ktery zna lecbu. Za tri mecice me navstivil s kytkou doktor a dekoval ze konecne take prohledl.

  Dneska jsem zjistila ze drbylinka disponuje a nabizi i Pao Pereira a Caga ktere nema tak prudke priznaky a je rychlejsi.

  kdo ma rakovinu se holt jednou musi rozhodnout. Nekdo tak jiny jinak. a kdo chce zavolejte. Neznam nikoho jineho kdo by mel tu spravnou silu a cistotu bylin a tinktur

  http://www.drbylinka.cz

  Uspesnost bez nasledku – scela se vyleci
  Caga-99% lidicek
  Pao Pereira -78% lidicek
  Olenadr – 87%

  Chemoterapie 97% ze do 5let na tuty zemrete. Myslim ze neni co resit

  A kdo nechce i tem preju stastne vyleceni. Tento pribeh se skutecne stal a ja ho zkratila jen proto aby vas rakovina nepohltila drive nez ho doctete.

  Irena

  1. Pani Ireno. .. Ctu Vas pribeh jednim dechem. Je mi 66 let a mam za sebou trosku podobny pribeh…Ano. Doktori delaji jen a jen svou praci. Sami se boji, protoze znaji konsekvence sve prace. I ja podstoupila alternativni lecbu na diagnozu – carcinom slinivky brisni. Pomohla mi prisna a presna dieta, psychoterapie – ovsem take alternativni a Fenixovy Slzy. Vse jsem zaplatila. Neni ceho litovat….jen dekovat… unoru byly 3 roky od stanoveni diagnozy…. vic uz ani dodat neni mozne…

 28. Dobry den . Tatovi je 51. Pred dvema mesici prodelal operaci na kylu. Mel pred tou operaci strasne bolesti. Doktori mu zjistili ze ma neco spatneho s kylou. Tak mu ji operovali. Po operaci se ho stav zhorsil. Zacalo ho bricho bolet jeste vice. Po mesici muceni sel do nemocnici .. Napsali mu na papiru kratkej pribeh ohledne jeho stavu a poslali ho za dva tydny na CT . Po dvou tydnech cekani ho poslali na dalsi vysetreni. a furt mu nerikali vysledky. A neverili mu ze je mu spatne. Dokonce ho nechali behat aby on sam zjistil jesli ho to opravdu boli nebo se jen pretvaruje. Tatuv stav se zhorsoval. A zhorsoval . Nemohl uz jist kolik jedl pred tim. Vypadal nezdrave. Spatna barva pleti. Nechut k jidlu. Tatove bolesti bricha se zvetsili jeste. A poprosil ze uz nema silu to snaset ze potrebuje abych zavolala zachranku. Zachranka prijela hned. Mela jsem s tou pni ze zachranky stesti. Hned ho poslala do polikliniky a tam ho vysetrily. Hned . A rekli ze to vypada jako rakovina slinivky brisni ale ze nejsou si jisti. Daly ho do nemocnice . A polozily na kapacky. Nalepovaly mu takove ty nalepky na bolesti. Precetla jsem o tom ze je to druh opiuma. Na bolesti. Zmenili jsme tatovi jidelnicelk. Hodne veci se nesmi. Nakoupila jsem hodne caju kteri vycistuji zlucnik, slinivku brisni, pije hodne vitaminu. Prolezla jsem cely internet.

  Vite ze hodne pomaha soda? normalni jedla soda. Ceske doktori o tom nevedi vubec zadnou informaci. ale hydrogenuhlicitan sodny 4.2% v infuzi opravdu leci rakovinu . Italsky doktor dokazal ze soda leci rakovinu.

 29. Pry nase krev je ze sody. Vedeli jste o tom?Kdyz se narodime nase ph je 8.4 casem se to snizuje . Kdyz se hraly olimoijske hry v Rusku nevim ktery presne rok 1970? tak rusum daly za ukol vyhrat 50 medaili. Nebylo to mozne . Nikdo v hostorii nevyhral 50 medaili. Nanejvice 22. Ukol splnily. Vyhraly presne 50 medaili. A vite proc ? protoze jim pichly do zily hydrogeuhlicitan sodny. Udelaly jim testy. Nic se v krvi nezjistilo. Proc? protoze nase krev je slozena ze sody. Hudrogeuhlicitan sodny je jedla soda. Prectetr si o tom. Hydrogenuhlicitan sodny . A najdete o tom informaci. Jedu ted na Ukrajinu pro tyhle leky . Abych tatu mohla zachranit. Hodne lidi o sode nic nevi. A presto to muze zachranit zivot spousty lidi .

  1. Když se narodíme, naše Ph fakt není 8,4 – tuhle hodnotu by nikdo z nás nepřežil…určitě to myslíš dobře, ale prosím ověřuj si informace i z jiných zdrojů, nenaleť podvodníkům a šarlatánům. U téhle diagnózy je nejdůležitější trávit s nemocným blízkým člověkem co nejvíc kvalitního času, který zbývá + tišení příznaků, jako může být zvracení, bolest (nebát se opioidů!)

 30. Umřel mi táta…. Milovaný , hodný , obětavý .. Nikdy nestonal. Nečerpal nic z pojištění.. V květnu mu zjistili trombozu v noze , dostal tabletky měl problémy se žaludkem – malinko jej občas bolelo břicho … Poslali jej na sono , všude, a nenašli NIC… jen zánět žaludku. My se radovali , ale tatínek se nelepšil .. Vyřvala jsem mu Ct… nemohla jsem uvěřit- nádor na slinivce 20x21x20 , mety v jatře a něco nikdy nezjistili co v ledvine diagnosa- smrt.. Před tatínkem sjme vse zatajili … donutili jej na biopsii na internu , tam byl poprvé ve svých 70 letech v nemocnici … Zážitky strasne vedle nej zemrel pán , nechali jej dve hodiny ležet než přisli pro něj za tátou jsme denne 2x jezdila zapoínali an nej s jídlem já mu varila své , kvuli vysetřením se neshodli zda smí nebo nesmí jíst.. zkrátím to – biopsie odebrána tatu jsme vyhublého ve stresu vezla domu.. mezitím jsem shánela a kontaktovala snad celý svět!!! Nase zdravotnictví jej zaradilo konec nebudem delat nic..cekat na vysledky biopsie pak onkologie , ale táta Vám za dva mesice umre .. já zhroucená zničená nepochopená na dně zkousela jsem vse!!!! zmenila mu jídelnícek byl doma lezel sem tam sela na zahradu sledoval fotbal povídali jsme si já mu nasadila mexickou lecbu , vse žilne B7 wobenzymy , vitC tak sjme žili denne pro sestru která jej napichla dala leky , já vařila pravidelnou stravu , přesto táta tvrdil, že je mu denne líp – lhal aby nám delal radost , dnes to vím..-((( jela jsem za onkoložkou dríve, než tam sel on- první lidská bytost v CR , presto mi s plácem oznámila, že nemohou nic delat, já zoufala proc JOB mel transplantaci jater, proc ceský obcan obycejný je nula .. takové pocity – nepopsatelné plus se na me lepili na webech FB podvodníci slibující zázraky viz. LR kosmetik , peruánská lečba – zkusila jsem vse vse… u nás se docela chytla mexická lecba alspon tatínek , který tedy po dohode s lidskou onkoložkou stále nevedel , že zemře , bojoval , veřil a dodnes dekuji, že mu stroze nesdelili , že umře. Paní onkoložka mu napsala drinky na imunitu , řekla, že má cosi na slinivice.. a budeme to sledovat. kontrolu mel 13. srpna .. Nedožil se jí .. _((( Jeden pátek sel na wc a mel mrtvicku a ochrnul .. byla jsme porád s ním v nemocnici .. tatínek byl na plínkách , spatne mluvil , jedl , pil , mel strasne stavy .. lezel na neurologii na nadstandartu… chtel domů ,, rvalo mi to srdce.. byl velký chlap 196cm ochrnutý , verila jsem, že si jej vezmu domů , navrhli nam nejlepsí hospic u nás , že mne tam zaskolí a vezmu jej na peci domu.. ta péče byla nejnarocnejsi co znám -((( Nedůstojné umírání, pak bolesti v hospici jsem s ním smela být porád .. donesla jsem mu psa vucku denne s ním vyvezt do zahrádky do altánku , povídali sjme si rekla jsem mu vse co jsem nestihla.. nikdy nerekl , zda ví, že umře nikdy si nestěžoval .. den kdy umrel si presne pamatuji .. prisli jsme s mamkou , on zvracel bylo mu zle dávali mu nejsilnejsí dávky morfia , plakal bolestí a zoufale volal pomoc.. byli jsme s ním a nemohli pomoci , bezmoc , bolest, nepřeji to nikomu-((( pak prijel muj bratr , byli jsem s ním… Pak se bratr vzdálil , maminka se vzdálila na okamžik já sedela u táty silne dýchal otevíral us♂6a v jeden moment přestal sedl si an postel podíval se mi hluboce do očí … vydesene .. já jej chytla a pritulila a on padl na postel a zoufale dýchal snad 3minuty jakoby jej polévali horkým železem , plakal a trpel pusu dokořán vsude krev v ustech .. nezapomenu poslední bolestné výkřik , pak nedýchal , jeho ♂6ělo bylo vsak teplé a já řvala prosím prosím vrat se mi tatínku …. prisla lekarka, mamka a konec… pak jsem s nim byla 4 h oblkla jej do satu .. byl krásný vypadla mlade, krásne a usmíval se… bolest nikdy nezmizí … rakovina slinivky je konec já na začátku verila v zázrak – neexistuje.. okolí jsme byla za blázna , lékaři nade mnou kroutili hlavou já věřila . od sýra Cotagge po léčitelku-(((

  1. omlouvám se moc za chyby – psala jsem to ve velkém rozrušení a už jsem to po sobě nečetla… Rakovinou slinivky jsem si prošla a zkusila opravdu vse!!! Kdo chce pomoci , poradit vypovídat se napiste mi

   1. Mám rakovinu slinivky.zatim bez bolesti. Po třech měsících od stanovení DG mi včera začali dávat chemoterapii.Bojim se…taky se mi umřít.zkousela jsem sodu bicsrbonu se sirupem.Az se vrátím z nemocnice asi budu zkoušet všechno co uslyším.tvatoh,lneny olej,lnene semínka….

   2. Dobrý den, můj taťka má rakovinu slinivky, je po operaci a půjde na chemo. Jaké máte zkušenosti ? Díky Lenka

 31. Dobrý den, dnes mému dědovi diagnostikovali nádor na slinivce. Děda má všechny příznaky, bolesti zad, zežloutnutí kůže. Paní doktorka nám dnes řekla, že je nádor v počátku a že půjde odoperovat. Je to možné? můžou ,,uříznout“ kus slinivky? nebo já nevím jaké jsou možnosti? 🙁 děkuji za radu

 32. Dobrý den, dnes mému dědovi 73 let, diagnostikovali nádor na slinivce. Děda měl bolesti zad a žlutou kůži donutili jsme ho jít k doktorovi a po 3 týdnech nám řekli toto. Nicméně paní doktorka řekla, že nádor je v počátku, že půjde odoperovat. Je to možné? mohou uříznout kus slinivky? nevím jaké jsou možnosti. děkuji

  1. Milá Klárko, mrzí mě a nejen mě ale i určitě ostatním co se Vám přihodilo. Osobně Vám nedokážu říct na co se ptáte, jelikož nejsem doktor a nejsme ani žádná nadace. Ale třeba se tu někdo oběví a poradí vám. Držím pěsti ať vše dopadne dobře s pozdravem David

  2. Můžou vzít slinivku celou – i bez ní se dá žít, je to ovšem dost opruz (přísná dieta, doplňovat všechny enzymy, inzulín…), proto je důležité, aby dědu pořádně vyšetřili, jestli už nemá metastázy. Protože jestli jo, operace by stejně nepomohla a akorát mu zkazila zbytek života…

   pro admina: proč je ta spam kontrola v angličtině??

   1. Prosím mohu se zeptat kdo Vám tohle řekl? Protože mi řekl přední onkolog pan Vorlíček i primář v Madridu , že bez slinivky se žít nedá , že celá se nebere – nelze . Babička měla před 10lety zapouzdřený na ocase slinivky , to se pak dá vyoperovat a kousek vzít, ale celou slyím poprvé v životě.. to nevzali ani JObsovi. Moc mne zajímá kde to dělají .. děkuji Vám za odpoved.

    1. Někdy se opravdu dělá i totální pankreatektomie. Když si zadáte tento termín do googlu, dozvíte se i indikaci, následky…
     Nicméně je to strašně radikální zákrok. Známý ho podstoupil. Měl nádor dosti velký, proto vzali slinivku celou a před operací nebyly prokázány metastázy. Rozhodl se bojovat jako lev. Bohužel marně. Mikrometastázy už v břišní dutině již byly a po operaci se rozšířily jako oheň.
     Steve Jobs je trochu jiný případ. Neměl klasickou rakovinu slinivky (adenokarcinom), ale tzv. neuroendokrinní nádor. Tam je doba dožití 5-7 let. Vždy mě rozčilovalo, když se našim pacientům dával za příklad: podívej, jak dlouho Jobs žije s rakovinou slinivky, vzmuž se taky a bojuj! Nebo vznikaly konspirační teorie: může si platit nejnovější léčbu, která je nám obyčejným smrtelníkům utajená a nedostupná. Není tomu tak. Na rakovinu slinivky jsou všechny peníze světa krátké.

 33. omlouvám se za chyby jenž jsem nadělala v předešlém psaní … byla velmi rozrušena při psaní .. Omlouvám se

 34. Dobrý den, v každém komentáři nacházíme něco, co se nás týká. Výjimečné je možná to, že se jedná o mladší generaci. Já sám už jsem podstoupil 2 operace „opravitelné“ rakoviny. „Popožil“ jsem 3 roky a čeká mně ozařování. Své nemoci beru navenek na „lehkou váhu“, ale dívčí část rodiny to má těžší. „Jsme“ ve stádiu velké ztráty na váze, obtížného přijímání potravy a používání náplastí. Nemocný je velmi slabý a hodně spí. Jeho další plány bereme vážně a ujišťujeme, že se uskuteční. Upjal se na léčitele a hlavně jemu důvěřuje, což považujeme za určitou formu pomoci. Její cenu neřešíme, ani neznáme. Hlavní tíhu na sebe vzala, ač při zaměstnání, trpělivý a neúnavný anděl-dcera. I na tomto místě ji musím poděkovat. Držím palce všem i nám!

 35. Dobrý den, napíši i náš příběh. Náš nejbližší má poslední 3 měsíce problémy se slinivkou. To je ostatně jediné co víme. Uzavřel se do sebe a nikomu nic neříká. Kdyby to nebylo vážne, věřím že by nám to řekl, rikal me konkrétně vše…teď nic, teď je mezi námi bariéra kdy mi jeho oči nedovolí se ho zeptat. Vidím na něm že nemá sílu mi to rict. Snažím se jak můžu zjistit co nejvíc, ale nedaří se. V nemocnici mi neřeknou nic…ipresto že jsem dcera. Máte nějakou radu? Jsem bezradna, nevím či dělat. Jen čekám co bude…zatím se střídá období kdy bylo špatně nevolnosti, bolest zad…poté chřipky…mrzutost, vztek, smutek, na to ale zase plány, dovolená…na kontroly jezdí dle mého úsudku asi 1 X za měsíc. Nevím zda chemoterapie, nepoznám to. Stále věřím že to bude dobré a já jen zbytečně plasim…ale v této situaci je to opravdu těžké. Držím palce všem. Bůh s Vámi, Námi.

 36. Dobrý den, je to den, co mi umřel na rakovinu slinivky táta, rakovina se projevila bolestmi před 4 měsíci, vše se jen zhoršovalo, je tak nutné vše stihnout na počátku, pak už je pozdě. Chce to neztracet čas, je ho zatracene málo!

 37. Dobry den.. psala jsem komentar pred nejakou dobu ohledne taty… a jeho leceni… je to vsechno marne … V sobotu v 9 vecer zemrel… 4 tydny jsem ho nevidela .. dostala jsem se do nemocnici.. mela jsem stesti ze jsem tatu dala do Hospice Dobreho Pastyre.. jinak nevim jsk bych to vsechno zvladla .. ale pred tim nez se dostal do hospicu jsme ho lecily : Soda, ruzne vitaminy, sirupy, cerstvy vzduch..Spanelsko.. more.. nic nepomuze..diety.. zkusily jsme to vsechno.. absolutne vsechno ..nic nepomuze .. Tatka hrozne zhubl.. ztracel se primo pred nasima ocima.. protoze nemohl prijimat zadnou potravu.. hned zvracl.. bylo mi hrozne lito se na nej divat.. protoze chlapak ktery jedl hodne najednou ji jak male miminko.. hubl hubl hubl.. ale drzel se statecne .. byl to statecny muz.. bude nam hrozne chybet.. moc..Behem 4 mesicu se mu zvetsily o dost lymfaticke uzliny pod pazi, pred 4 mesici to byla jeste mala boulicka .. rozrostla se do takove velikosti.. mama furt doufala ze ta vec vyskoci jako nejaky bedar a bude po vsem .. tata nebude mit nic.. chapu.. hloupa predstava .. ale kdyz je to milovana osoba tak obcas vas naapadnou takove hloupe myslenky.. doktori nedelali nic.. jen koukali jak blbci a rikali ze BOHUZEL . Tady jak lezim v nemocnici Krc mi rekli ze pan doktor co je onkolog tak taky umrel na slinivku brisni .. ze to proste nejde poznat v zacatku.. Do posledni chvili veril tomu ze se vyleci.. Lezel nejakou dobu v nemocnici Ricany.. tam doktori nedelali nic .. nejhorsi je kdyz koukas na muze -tatu ktery byl krasny zdravy velky chlapak a najednou za tak zatracene kratkou dobu lezi jak miminko.. ktery chcete aby bylo zdrave ale to neni ve vasich rokou.. a jen se modlite co kdyz se to vsechno obejde .. a vira je dulezita dulezite je verit .. co kdyz jsme ti kteri jsou ten 1% co prezili. Verili jsme .. Opravdu verili..

 38. jeste jsem zapomela rict ze doktori ho uz chteli dat na morfinovou pumpu pred 2 mesici .. Pricemz ten clovek byl jeste stale pri vedomi a byl stale silnej a odhodlanej bojovat .. nepreju nikomu aby prochazel pres to pres co prochazeli my. Preju Vam vsem hodne zdravi <3 mam Vas vsechny rada

 39. Dobry den vsem,
  bratra asi 14dni trapi bolesti bricha, prujmy, bolesti zad, zadna zloutenka. Po ultrazvuku mu rekli, ze je to rakovina slinivky. Mozna ma uz i zasazeny i jicen a dalsi organy. Vzali jehlou vzorky a ma se 12dni cekat na vysledky. Vcera uz prestal jist a jen pije. Ma strasne nizky tlak 90/50- davaji mu kyslik(pritom driv bral prasky na hypertenzi). Skocila mu i cukrovka na 10, coz nikdy nemel tak vysoko. Po precteni prispevku zde se mi nechce cekat ani den. On uz to pomalu vzdava, coz v 50letech je k placi. Cetla jsem o protonovem centru v Praze. Delaji jak diagnostiku tak i cilene ozarovani(oproti klasickemu zasahne jen nadorovou oblast). Normalne spadame pod Brno Masarykuv ustav, ale vozila bych ho klidne i do Prahy, kdybych vedela, ze mu to ulehcim..Prosim o kazdou radu, nemame uz asi moc casu 🙁

 40. Vážení tenhle zabiják jménem rakovina slinivky je velmi bolestivý a pacient když ho máte doba doslova a do písmene děsí své okolí.
  Nepomůžete mu snad jen když uprosíte doktory aby mu odstranili nervový pletenec který ze slinivky vychází, ale nechtějí většinou vůbec nic dělat sami doktoři se raka na slinivce bojí. Znal jsem jednoho doktora který po jejím zjištění skočil do Macochy-plně jeho čin chápu!
  Mě na to umřel táta a bylo to strašné ze 120kg zchudl na 45kg a jak křičel bolestí ještě dnes se mi o tom zdá a to je to už 23 let!
  Takže jakou podporu léčbu , ne žádná léčba je to velmi bolestná cesta k smrti, medicína snad jen skok do té Macochy

  1. Je to jak píšete, Pepo. Minulý rok mé švagrové diagnostikovali rakovinu slinivky. Napřed složitá operace, potom série chemoterapií. Po půl roce kontrola na CT objevila četné metastáze na játrech. Doktorka se jí akorát zeptala, jestli jí to nebolí. Zatím prý ne. Rok předtím mi švagr zemřel na rakovinu. Napřed mu našli nádor na oku, něco jako maligní melanom. Vypálili mu to. Po půl roce metastáze v játrech. Za další měsíc zemřel. Chtěl zemřít doma, ale kvůli bolestem ho museli odvézt do nemocnice. Prý už jen křičel: kur.a, dejte mi cyankáli, dejte mi cyankáli! Rakovina je strašná nemoc, a nemusí jít nutně o slinivku břišní. Po určité době metastázuje. Do jater, do plic, do ledvin, do mozku, do kostí. Kamkoli… O léčbě se snad ani mluvit nedá, snad jen o prodlužování života. Jenže jakého života? Co je to za život, když člověk prakticky čeká na smrt? I odsouzenec v cele smrti má větší šanci. Kdykoli může dostat milost. I těsně před popravou. Rakovina dává milost málokdy. O tom lékaři z Brna, co skočil do Macochy vím. Zřejmě reálně zhodnotil své šance. Stál jsem jednou na horní vyhlídce Macochy. Ten pohled do 135m hluboké propasti bere dech. Nevím, jestli bych to dokázal. To už je lepší střelit se devítkou do hlavy… když už nám ti naši zákonodárci nechtějí povolit eutanázii.

 41. žiju s rakovinou slinivky 3 roky , čtu příspěvky na všech možných stránkách, jsou to většinou smutné příběhy,nenašla jsem tam zatím nikoho jako já. Vím že zatím není lék na tuhle mrchu.

 42. Dobry den, bohuzel se pripojuji s negativni vlastni zkusenosti s rakovinou slinivky…toto forum mi pri cerpani informaci hodne pomohlo,a tak bych i ja chtela predat „rady“.
  Neexistuje vetsi zabijak nez rakovina slinivky,neztracejte cas a energii chemoterapii nebo alternativni lecbou. Nic nepomuze! At nemocny cestuje,uziva si svych blizkych,vyridi si sve veci a rozlouci se! Rozhodne neztracet cas s doktory a planymi nadejemi…

 43. Dovolte prosím i mně pár řádků. Když jsem se loni v lednu 2017 dozvěděla, že má moje babička rakovinu slinivky ze zoufalství jsem projela celý internet a kdybych narazila na článek, který píšu teď já, moc by mi to pomohlo. A tak Vám píšu náš krátký příběh a třeba to někomu dodá naději. Celý leden a únor byl pro naší rodinu hrozný. Nemohli jsme tomu uvěřit. Začalo to tak, že zhruba na začátku ledna bylo babičce hodně špatně a zežloutla. Doktoři řekli, že se jedná o žlučník a že jí to musí gastroskopicky operovat. Pak nám jen řekli, že žluč asi vytekla do slinivky a že má zánět slinivky a nakonec nám jen tak oznámili (jako by se nechumelilo), že se jedná o rakovinu slinivky a že má 7 týdnů až 5 měsíců. Bylo to hrozný a já těhotná nedělala nic jiného než si četla miliony článků se špatným koncem. Nicméně to zkrátím, jezdili jsme na chemoterapie a dožila se úplně v klidu července 2017 kdy se narodila má dcera, v září jí chemoterapie vysadili a začalo jí všechno bolet a hlavně nejvíc záda, ovšem nějak jsme to překonali a dožila se v říjnu i narození svého dalšího pravnuka. Vánoce už byli mnohem lepší a teď v lednu 2018 je jí dobře. Na chemoterapie nechodí, někdy jí je trochu hůř ale žije, celkem spokojeně a důstojně. Nikdo neví jak tu bude ještě dlouho, ale my to neřešíme. Děláme jako že jí nic moc není a užíváme si každého dne. Někdy to prostě nemusí být tak zákeřné, ale každý případ je jiný. Přeji krásný den a držte se.

  1. Dobrý den Marcelo,
   Děkujeme za Váš příběh. Ať už je smutný s dobrým koncem, tak Vám přeji jen to nejlepší jak Vám, tak vaši celé rodině. Vážím si vašho příběhu a s dovolením bych ho rád vložil jako příběh, který může inspirovat a dávat naději na další dny 🙂

 44. Dobrý den
  Můj otec začal mít potíže v listopadu 2016, bylo mu špatně po jídle, lehnul si a v noci zvracel ….. Nechtěl nikam jíd nakonec šel kde mu řekli že to má od kamenů v žlučníku které tam má léta , neudělali ani UZ doktor ukazal prstem a vyndali mu je ( duben 2017 ) , 2 měsíce po operaci mu bylo furt zle , tak jsem mu říkal ať to řeší, šel do nemocnice vyšetření a ejhle agresivní rakovina slinivky v pokročilém stádiu ( srpen 2017 ), metastáze v játrech zajímavé je , ze doktoři věděli že tam něco je od roku 2014 ale to je dobré 🙂 nic to nedělá . . . V září 2017 nastoupil na svojí první chemo , po 5 chemo už normálně jedl a nic nepociťoval, občas trošku nevolnost a často brnění prstů ale bez vedlejších účinku zaplať pánbůh 🙂 V listopadu děláno CT a teď v březnu opět a výsledek ? Lékař odpověděl to snad ani není možné úbytek o jednu třetinu nádoru, a v játrech jsou jen vlásečnice, skvělá zpráva dnes už má cca 14 chemoterapii a říká mě nic nebolí jako kdybych byl zdraví a co pomáhá ? Otec se k tomu staví, buď to bude dobré a nebo to nejhorší – neřeší to : psychické vyrovnání dělá opravdu hodně 🙂

  Všem nemocným bych chtěl říct, ať se tomu nepoddávají a věří. Byl jsem z toho víc vyřízený než nemocný otec ….

 45. Zdravím všetkých,túto stránku som našiel,keď som hľadal niečo o tejto chorobe.Brat mojej kolegyne trpí tiež touto zákernou chorobou a pred tým ako ochorel to bol poriadny chlap,teraz veľmi schudol a nemal chuť jesť a nemal silu chodiť.Ale pred tromi dňami sa stalo niečo zvláštne,niečo ako zázrak vrátila sa mu chuť do jedla a pribral tri kilá.No dúfam,že to bude už len lepšie.Takmer všetky príbehy sú veľmi smutné so zlým koncom.Ale všimol som si,že napriek tomu všetkému zlému čo prežívajú ľudia postihnutý touto chorobou a ich blízky aj tak veria ,že bude lepšie a nestrácajú nádej.A to je na tom všetkom to najkrajšie,sme ľudia a bojovať za svoj život a za život milovanej osoby je úplne prirodzené.A i keď človek vie ,že už neexistuje žiadna pomoc i tak sa oplatí bojovať a ukázať,že sme ľudia a,že držíme spolu až do konca a aj po smrti bude náš milovaný blízky žiť v našich srdciach.Viem o čom píšem,lebo môj otec zomrel na rakovinu lymfatických uzlín a keď šiel do nemocnice tak to bolo v roku 1997 a zomrel v roku 2000.Keď zomrel tak nám doktory povedali ,že mu dávali pol roka života a on žil šesť krát dlhšie.Doktory povedali ,že žil dlhšie práve preto,,lebo sa nevzdával a cítil našu lásku.Ja som mal vtedy sedemnásť a ako veriaci tak som sa aj pohádal s Bohom,prečo práve môj otec.A teraz som Bohu vďačný za každý deň,ktorý som mohol prežiť so svojím otcom.No tak nakoniec napíšem iba to,že aj napriek tomu,že je zle a niet už nijakej pomoci, nikdy sa netreba vzdávať.Sme ľudia a máme tie najmocnejšie zbrane vieru,nádej a lásku.A láska je najmocnejšia zbraň.Láska prežije aj smrť ,ja dodnes milujem svojho otca a pre mňa bude žiť ,kým budem žiť aj ja.Prajem všetkým veľmi veľa síl a energie zvládať nezvládnuteľné ,ale práve tým najsilnejším motorom života je láska,ešte raz všetko najlepšie všetkým a nech tá mrcha rakovina a hocijaká iná choroba vie ,že sme ĽUDIA

 46. Před rokem jsem byla u lékaře s častými průjmy,poslali mě na gastro. Měla jsem SONO, „tunel“ a prokázalo se zůžení jedné cévy a nic víc. Tu mi v květnu 2017 při ERCP částečně rozšířili. Od té doby mě pobolívalo břicho. Na gastru mi různě měnili léky. V březnu 2018 jsem měla bolestivý záchvat, dostala jsem antibiotika po kterých se mi ulevilo. Kontrolní SONO (první po roce) ukázalo útvar, prý pseudocystu, na slinivce. Následovalo CT, krevní testy a do týdne EUS. Výsledek – z krve vysoké tumorové markety, a z EUS Diagnostický závěr: Susp. TU těla pankeratu – dle UZ a CT ložisko v hlavě pankreaatu cca 5×5 cm. Za dva dny jdu do nemocnice pro výsledek, ale už při propouštění naznačovali že o diagnoze není pochyb. Jak to vidíte? P

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.