Vše o rakovině

Životní styl – pohyb

Pohyb

Pohybová aktivita se považuje za jeden z nejdůležitějších pilířů zdraví. Pravidelné pohybové aktivity jsou vhodným prostředkem pro celkové zdraví a zlepšení kvality života jedinců všech věkových skupin. Málokdo ví, že fyzická nečinnost je dnes považována za rizikový faktor mnoha zhoubných nádorů, a proto je alespoň minimální „dávka“ pohybu pro naše zdraví nezbytně nutná. V dnešní době je jíž prokázáno že pohybem můžeme například snížit riziko výskytu nádoru tlustého střeva o 40-50%, riziko výskytu zhoubného nádoru prsu o 30-40% stejně tak jako riziko výskytu zhoubného nádoru plic a dělohy.

Pokuste se tedy být co nejvíce pohybově aktivní. Dodržujte alespoň 30 min pohybové aktivity střední intenzity po dobu 5 dní v týdnu nebo 20 min vysoké intenzity po dobu 3 dní v týdnu. Mezi pohybové aktivity střední intenzity patří například chůze do práce nebo do obchodu, chůze ze schodů nebo z kopce, práce na zahradě, jízda na kole, plavání, venčení psa. Pohybové aktivity s vysokou intenzitou mohou být například chůze do schodů, rychlý běh, šplhání do kopce, rychlá jízda na kolečkových bruslích a mnoho dalších. Nejen že dostatečnou pohybovou aktivitou v rámci primární prevence bojujeme proti možnosti výskytu nádorového onemocnění, ale také ostatním civilizačním onemocněním.

Pohybová aktivita v prevenci nemocí

Pohybová aktivita je nezbytná pro naše zdraví a je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Udělejte si náš test a dozvíte se, jakou roli hraje pohyb v prevenci onemocnění a kolik pohybové aktivity bychom měli mít.  

V dalším díle si představíme životní styl – Spánek

zdroj:https://www.linkos.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.