Váš příběh...napište nám

Nadační fond Veroniky Kašákové

Já Veronika

Už jako malá holka jsem měla dva sny – že se stanu modelkou a že budu pomáhat dětem, které mají pocit, že se život otočil proti nim. Sama jsem totiž měla ten pocit také. První z mých snů se mi již splnil a teď je čas na ten druhý. Dětství v domově mi dalo zkušenosti, které uplatním nejvíce. Ne všechny děti totiž mají to štěstí, že je v cestě za svými sny mohou podporovat rodiče. I já vyrůstala bez rodičů a vím, že většina těchto snů zůstává často nesplněna. Proto jsem se rozhodla jim při této cestě pomoci! Být pro ně záchranou stanicí-kotvou! I když vím, že mnohdy ani silné přátelství a láska se nevyrovná osobám, které vám dávají kořeny. Ty kořeny, které občas, když se potýkáte s celým světem, tolik potřebujete. Veronika Kašáková finalistka České Miss 2014, autorka biografické knihy : Zpověď z děcáku na přehlídková mola Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když existují nepochybně děti, které mají silnější příběhy nebo smutnější, tak věřím v to, že má kniha zvedne ze židle třeba i jen jedno dítě a řekne si: ‚Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!

 

Naše zakladatelka a ředitelka Veronika Kašáková by se s vámi chtěla podělit o to, co má na srdci směrem k vám všem, kteří NFVK podporujete :

Vážení,

dovolte mi, abych se vám představila. Mé jméno je Veronika Kašáková a jsem zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Činnost nadačního fondu je založena na mých osobních zkušenostech.

Vyrostla jsem společně s bratrem v dětském domově ve Vysoké Peci. Naší matce nás odebrali v mých čtyřech letech. Brány domova jsem opustila po 16 letech po ukončení střední školy. Vše, co jsem předtím i poté zažila, mne vedlo k myšlence, že mohu tyto své zkušenosti v dobré obrátit. Jsem nyní velice ráda, že nás, kterým děti bez rodin nejsou lhostejné, je každým dnem více.Vím možná nejlépe, jak moc dětem chybí mateřská láska. Přestože se dětské domovy snaží a po materiální stránce dětem nic neschází, chybí jim pocit výjimečnosti a individuální péče. Náš nadační fond se proto snaží pomoci individuálně a hluboce každému dítěti v dětském domově. Dítě, které bylo odebráno rodičům, bylo týráno nebo odhozeno, vnímá tato traumata velice těžce, a přestože dokáže zapomenout, tyto bloky se hluboce zanítí a ovlivňují dítě po celý jeho život. Děti v dětských domovech mají malé sebevědomí, cítí se ponížené,nemilované a často se ztotožňují s rolí oběti. NFVK se snaží tyto bloky odstranit. Proto jsem se rozhodla, že navštívím všechny dětské domovy v České republice. V současné době máme za sebou Ústecký kraj, Jihočeský kraj, Prahu a nyní se pohybujeme ve Středočeském kraji. Pro návštěvu v domovech jsem společně s dětskou psycholožkou sestavila metodiku na základě vlastních životních traumat i úspěchů, kterou prezentuji na svém vlastním příběhu. Po mé návštěvě zasíláme do DD odbornou pomoc v podobě dětských psychologů, terapeutů či koučů, kteří potom nadále dlouhodobě s dětmi pracují a snaží se profesionálně dětem pomoci. V tomto vidím hloubku našeho působení. Já osobně jsem terapeuta (kouče) navštívila v 17 letech a docházím k němu stále. On jediný mi dokázal pomoci naplnit nádobu lásky, která byla od dětství prázdná a flustrující. Jsem přesvědčená, že stejně, jako je nutné se v životě vzdělávat, je nutné pracovat s vlastní myslí a duší. NFVK je obohacen o více projektů: spolupracujeme s obchodním centrem Černý Most a v roce 2017 pomůžeme zaměstnat 50 dětí. Nejen vzdělání, ale i vzhled je zvláště pro mladistvé z dětských domovů podstatnou částí budující jejich sebedůvěru a společenské postavení. Mimo jiné plánujeme letní tábory, plánujeme beauty proměny, píšeme s vysokými školami diplomové práce na téma systémy v DD, prevence v dětských domovech, spolupracujeme na prevenci pro lidi bez domova a při výjezdech tvoříme dotazníkové šetření, připravujeme motivaci i pro pedagogy a spoustu dalšího. V mých myšlenkách se rodí každý den další forma pomoci.

S hlubokou vděčností a úctou k Vám mnohokrát děkuji, že mohu dělat to co mě činí šťastnou a věřím, že šťastnými děláme i spoustu dětí žijících v DD. Na tyto všechny projekty jsou vaše prostředky použity.

Děkuji Vám všem, kteří mne a náš NFVK podporujete v jakékoliv podobě. Mnohé to pro nás znamená!

S láskou,

zdroj:http://www.veronikakasakova.cz/

zdroj:https://www.facebook.com/nadacnifondveronikykasakove/?fref=ts

Veronika Kašáková a tým NFVK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.