Pošli úsměv dál

Běžecká rodina pomáhá „Ichtýlkům“

První jarní neděle, cyklostezka u Lidlu, deset hodin dopoledne. To byl dlouho dopředu plánovaný scénář dalšího srazu před ranní rozcvičkou. Tentokrát však byl náš běh trochu neobyčejný. Již několik týdnů spolupracujeme s Maruškou Žampachovou, která jako jediná trpí vzácnou formou ichtyózy v ČR. Díky Marušce však vzdáleně spolupracujeme i se spolkem Ichtyóza, který sdružuje další lidi s různými typy této nemoci. Maruška nedávno vyhlásila veřejnou sbírku na léčivé a hojivé krémy, jejichž spotřeba u takto nemocných lidí dosahuje enormních čísel. Její představa byla shromáždit alespoň 100 takových krémů. Díky facebooku a internetu se její výzva začala šířit rychlostí blesku a i BR se přidala ke sbírce. Před dnešní ranní rozcvičkou jsme Marušce předali dalších 60 krémů. Celkem je tak vybráno více než 800 krémů, z nichž 270 už putovalo do spolku Ichtyóza. Dalších cca 300 krémů je na cestě a očekáváme jejich předání. Sbírka tímto určitě nekončí, pokračujeme dál.

Při předání jsme se všichni společně vyfotili a vyrazili na obvyklou trasu. Jak už je zvykem, někdo se vydal na větší okruh, někdo na menší. Po cca 20 minutách jsme se sešli v počtu 25 lidí na malém paloučku u jednoho z rybníků, kolem kterých pravidelně běháme, abychom se tady vyfotili na společnou fotografii, kterou ve formě obrazu věnujeme dětem ze spolku Ichtyóza. Ještě jsme se nechali vyblejsknout ležíc kolem naší zástavy a následně jsme vyrazili k cíli. Jak už bývá zvykem, do cíle dorazili všichni v pořádku a nikdo nedoběhl poslední.

Rádi bychom za Rozběhej Litvínov i jménem Marušky vyjádřili obrovské díky každému z vás, kdo se na této akci nějakým způsobem podílel. Naše iniciativa vznikla naprosto bezděčně a je fantastické sledovat, kam se rozrostlo to nadšení pár jedinců během roku a pár měsíců. Buďte hrdí, že patříte do Běžecké rodiny! Děkujeme!!!

zdroj:www.rozbehejlitvinov.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.