Vše o rakovině

I žena bez vlasů je krásná

Krása ženy

Ženy, které dokazují, že i s rakovinou můžeš být krásná ! Ano je to tak. Mnoho žen kteří bojují s rakovinou se bojí, že příjdou o vlasy. Pro ženu je to další krutá pravda, že když příjdou o vlasy, tak je konec své krásy. Konec vlasů, které mají natolik rádi. Konec toho, že už se žena nebude česat a hrát si vlasy. Ale také to není napořád. Postupem léčby se vlasy vrátí a žena bude zase jako dřív. Bude mít vlasy, které miluje. Ale nezapomínejte na jednu nejdůležitjěší věc. I bez vlasů jste krásné ! Rakovina způsobuje vypadávání vlasů – rakovina nezpůsobuje ztrátu vlasů.

Mnoho žen zapomíná na to, že žena bez vlasů je stále žena. Krásná žena. Ano je to pro ženu, která v průběhu léčby příjde o vlasy je nepochopitelný stav. Něco co je až nemožné. A každá žena si řekne „proč já?“ „Proč mi vypadávají vlasy“ Milé ženy (krásné ženy) prosím nezapomínejte na to, že i žena bez vlasů je krásná žena. Nic se nemění když příjdete o vlasy. Vy jste stále stejné 🙂

Nezáleží na tom, jestli máš hlavu bez vlasů! Ať už jsi holohlavá z jakýchkoliv příčin, můžeš být krásná !

Shoďte vlasy

Hrozí-li vaší ženě holohlavost, vyvolaná chemoterapií, zkuste vyrukovat se starým sportovním rčením: nejlepší obrana je útok! Rakovina připraví na čas ženu o moc nad během svého života. Preventivní oholení hlavy jí dá část té moci zpátky. Místo, aby čekala na nevyhnutelné, bude ona sama rozhodovat o okamžiku, kdy si zvolí svou novou image, byť holohlavou. Někdo se toho pustí sám, někdo s pomocí přátel, někdo si zajde ke kadeřníkovi. Musí se ale rozhodnout rychle. Od data první dávky chemoterapie to jde velmi rychle, a jakmile začnou vlasy vypadávat v chomáčcích, dokážou být do 48 hodin pryč. Moje žena se do toho pustila sama žiletkou a když jsem ji spatřil, nezaváhal jsem ani na vteřinu a řekl: „moc ti to sluší.“ Dobrá odpověď, ale podle rady psychologů to zase s chválou nepřehánějte. Falešnost lichotek se brzy odhalí.

A zajímavý nápad na závěr. Jedna dáma (samozřejmě v USA) se rozhodla rozloučit se svými dlouhými blond vlasy na „holicím večírku“ se svými přáteli. Všichni pozvání přijali a pomohli tak přítelkyni s jejím rozhodnutím, a navíc to byl asi jeden z dobrých způsobů, jak svým přátelům a známým nemoc „přiznat“ a dát jim možnost celou tragikomickou situaci pochopit. Na závěr večírku se její manžel dal ze solidárnosti oholit také. Holohlavý muž není sice totéž jako holohlavá žena, ani to nebylo asi nutné, ale on tím chtěl manifestovat svou nabídku, že i nadále budou spolu prožívat to zlé i dobré, jak si kdysi slibovali, a ani rakovina jeho ženy na tom nic nezmění.

Nezáleží jak váženým jsi v životě. Každý potřebuje přítele, který s ním dokáže dělat i hlouposti…

Nezapomínejte, že všechny ženy jsou krásné !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.